Daugavpilī pie demontējamā pieminekļa kopumā aizturētas 37 personas

Svētdien Daugavpilī, bijušajā Slavas skvērā, pie demontējamā pieminekļa padomju karavīriem kopumā aizturētas 37 personas, no kurām vairums nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām vai arī atradās publiskā vietā alkohola reibumā, informē Valsts policija (VP).

Svētdien pa dienu situācija pie pieminekļa bija mēreni mierīga - sanākušie nolika ziedus, sveces, vienkopus sanākot vairākiem desmitiem cilvēku, kuru plūsma dienas laikā bija mainīga. Savukārt vakarā, kad tika sākta pie pieminekļa novietoto ziedu un svecīšu savākšana to pārvešanai uz kapiem, kā arī teritorijas norobežošana, atsevišķas personu grupas izrādīja nepatiku pret pieminekļa nojaukšanu un centās konfliktēt ar policiju.

Turpmākajā vakara gaitā aiz norobežotās teritorijas uzkavējās ap 200 cilvēku. Tie dažādos veidos pauda neapmierinātību, tostarp svilpjot, izsaucot rupjus saukļus. VP izklīdināja savākušos pūli, kas, vērojot notikušo aiz nožogojuma, ik pa laikam vienojās kopīgās lamās un svilpienos, kā arī dažbrīd mēģināja tuvoties norobežotajai teritorijai. Personas, kuras nepakļāvās policijas likumīgajām prasībām un nepārtrauca likumpārkāpums, tika aizturētas, informē VP.


Foto: Ivars Sokiāns/LETA