Daugavpilī plūdu dēļ pagaidām neprasīs izsludināt ārkārtas situāciju

Daugavpilī plūdu dēļ pagaidām neprasīs izsludināt ārkārtas situāciju, šodien izskanēja pašvaldības rīkotajā preses konferencē.

Divu diennakšu laikā Daugavā pie Daugavpils ūdens līmenis paaugstinājies par 20 centimetriem un sasniedzis atzīmi 7,21 metrs. Saskaņā ar hidrologu prognozēm ūdens līmenis vēl nedaudz paaugstināšoties, taču Lieldienās tas sākšot kristies.

Pašlaik Daugavpilī spēkā ir dzeltenais brīdinājums saistībā ar plūdiem. Sasniedzot atzīmi 7,5 metri, būs spēkā oranžais brīdinājums. Savukārt sarkanais iestājoties pie atzīmes 8,80 metri.

Plūdu apdraudējumam sasniedzot oranžo brīdinājumu, situācija daudz nemainīšoties. Savukārt par ārkārtas situāciju būšot jālemj, ja tiks izsludināts sarkanais brīdinājums. Prognozes liecinot, ka tik augsts ūdens līmenis netikšot sasniegts.

Lai gan atsevišķas teritorijas applūstot un tiekot veikta iedzīvotāju evakuācija, situācija esot mierīga, un tiešu draudu iedzīvotāju dzīvībām neesot.

Pašvaldības dienesti veicot nepārtrauktu situācijas monitoringu un esot gatavi palīdzēt jebkurā diennakts laikā. 

Nupat esot bijusi nepieciešamība evakuēt trīs cilvēkus Sventes pagastā.

LETA jau ziņoja, ka Daugavpilī applūst teritorijas pie Ruģeļiem, pie Nometņu ielas, atsevišķas teritorijas Grīvā un Judovkas mikrorajonā.


Foto: Ivars Soikāns/LETA