Daugavpilī skolēnam individuālās attālinātās mācības

Jaunais mācību gads jau ar attālinātu mācīšanos sācies kādam skolēnam Daugavpilī. Šobrīd viņš atrodas pašizolācijā, jo vienam no vecākiem konstatēta saslimšana ar Covid-19. Saslimšana konstatēta tieši pirms mācību gada sākuma, tāpēc bērns skolu vēl nav paspējis apmeklēt.

Daugavpils centra vidusskolas audzēkņa vecāks jau no pirmo simptomu parādīšanās atrodas šķirts no pārējās ģimenes. Lai arī bērns nav paguvis skolu apmeklēt, nesaistīti ar šo gadījumu pirms jaunā mācību gada viss skolas personāls ir nodevis Covid-19 testu, un tie bija negatīvi. Satikto viedokļi dalās, daži vecāki ir nobažījušies par līdzīgu situāciju atkārtošanos, citi uzskata, ka labs līdzeklis cīņai ar vīrusu ir higiēnas priekšnoteikumu ievērošana.

Lai arī liela pieredze ir jau gūta pagājušā mācību gadā, kad visi mācījās attālināti, šī situācija ir nedaudz atšķirīga, uzsver skolas vadība. Pedagogiem vajadzēs gatavoties gan klātienes stundām, gan vienlaikus sagatavot uzdevumu komplektu attālināti izglītojamam.

Tā kā pastāv iespēja, ka nākotnē skolu apmeklē kāds bērns, kurš bijis kontaktā ar saslimušo vai arī pats ir inficējies, pašvaldība plāno pilsētas skolās uzstādīt termo kameras. Svarīga ir arī saikne ar vecākiem un viņu godaprāts - ziņot par tādām situācijām.

Daugavpils centra vidusskolā mācās 614 skolēni. Mācību process šajā mācību gadā tiek organizēts klātienē, sadalot skolēnus 6 grupās ar atsevišķiem laikiem, kad katra grupa ierodas.