Daugavpilī top "Lokans akmens"

Ideju aizgūstot no ārzemēm, bet ievērojami modernizējot tehnoloģiju, pirms dažiem gadiem divi daugavpilieši izveidoja ražotni un sāka izgatavot visai neparastu produktu - “Lokanu akmeni”. 

Baltijā tā ir vienīgā šāda veida ražotne un par daugavpiliešu veikumu izrādījuši interesi vairāki uzņēmēji, kuri vēlas pārņemt tehnoloģijas, kas kvalitātes ziņā pārsniedz citās valstīs esošos analogus.

Andrejs Novickis un Dmitrijs Smolkins ideju savam produktam noskatīja Krievijā. Pēc būtības tās ir akmens tapetes, tikai atšķirībā no aizgūtā, šīs tik tiešām lokās. Tāpēc arī produkts ir nosaukts par “Lokanu akmeni”. Pamatā tas sastāv no marmora un kvarca smiltīm. Sākumā smiltis tiek krāsotas, Tad tās uzklāj uz stiklaškiedras auduma un sagriež pa izmēriem.

Materiālu var pielīmēt pie jebkuras virsmas – betona, koka, plastmasas, tai skaitā, arī nelīdzenām un apaļām virsmām. Prasības virsmas sagatavošanai nav augstas. Materiāls ir izturīgs pret sauli, salu un mitrumu, kā arī ilgstoši saglabā savas īpašības.

Lai arī daugavpilieši saņemuši piedāvājumus pārpirkt viņu modernizēto tehnoloģiju, tas nav viņu mērķis. Plāns ir turpināt attīstīties un paplašināties, arvien vairāk ar citiem apdares materiāliem.