Daugavpilī top moduļu ēkas Covid-19 pacientiem

Covid-19 pacientiem Daugavpils reģionālās slimnīcas teritorijā ir uzstādītas divas moduļu ēkas. Patlaban notiek to labiekārtošana, un drīzumā jau katra ēka varēs uzņemt piecus pacientus.

Nākotnē plānots uzstādīt vēl četras šāda veida ēkas, kopumā nodrošinot vietu vēl 30 Covid-19 slimniekiem. Kā stāsta Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs, pirmās moduļa ēkas ekspluatācijā plānots nodot pēc nedēļas.

Grigorijs Semjonovs: “Mēs esam pieslēguši kanalizāciju, iedarbinām elektrību un arī pārējos tīklus un komunikācijas. Notiek visu dokumentāciju saskaņošana, papildus līgumu slēgšana komunikāciju pieslēgšanai, un ceram, ka līdz janvāra beigām mēs varēsim te pilnībā izvietot papildus 10 gultas.”

Semjonovs min, ka šīs ēkas paredzētas pacientiem, kuru slimības gaita vairs nav tik smaga. “Mēs esam palikuši tieši pie šī risinājuma, lai būt iespējams operatīvi un ātri izveidot papildus gultasvietas, arī atbrīvot esošo Covid slimnīcu no tiem pacientiem, kas jau pabeidz ārstēšanos,” tiek pausts.

Veselības ministrija kompensēs izmaksas, ņemot vērā to, ka viss iegādāts par slimnīcas līdzekļiem. Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs stāsta, ka esošo modeļu uzstādīšanai esot ieguldīti 14 tūkstoši eiro. Tiek plānots iekļauties 52 tūkstošos.

Starp slimnīcu un Nacionālo veselības dienestu tika parakstīts līgums, kura ietvaros Veselības ministrija kompensēs iepriekš slimnīcas iegādāto aprīkojumu Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Veselības ministrijas pārstāve Sintija Gulbe pauž: “Slimnīcai tiks atmaksāta nauda par gultu iegādi un arī par aparatūras iegādi. Vērtējot jebkuru iniciatīvu, tā ir atbalstāma, ja tā risina ārstniecības iestāžu kapacitātes celšanu tieši Covid krīzes pārvarēšanai un, protams, norit saskaņā ar spēkā esošo normatīvo regulējumu.”

Slimnīcai tiks kompensēti būvniecības darbi saspiestā skābekļa sistēmas paplašināšanai, mākslīgo plaušu ventilācijas iekārtu, portatīvā rentgena iegādei, monitorēšanas sistēmu izveidei jaunizveidotajām ārstēšanas vienībām, kā arī cita ar Covid-19 pacientu ārstēšanu saistītā aprīkojuma iegāde.