Daugavpilī trūkst pilsētas satiksmes autobusu šoferu

Ņemot vērā to, ka daudzi kolēģi slimo, darba ir kļuvis vairāk – atzīst autobusu vadītāji Daugavpilī. Virsstundu gan nav - tā kā tas ir maiņu darbs, atpūtas dienu tagad esot mazāk. 

Uzņēmumā “Daugavpils satiksme” norāda, ka atrast papildspēkus nav viegli. Labā ziņa, ka no 28 autobusu vadītājiem, kuri šobrīd slimo ar respiratorajām slimībām, tikai diviem ir apstiprinājies Covid-19. 

AS “Daugavpils satiksme” vadītājs Sergejs Blagovesčenskis pauž, ka samazināts esot pat reisu skaits, tā kā pietrūkst šoferu un neesot, kam braukt. Atcelti vairāki reisi trīs pilsētas maršrutos – tie, kuros autobusi nekad nav bijuši piepildīti. Rodas citas situācijas - tā kā sēdvietu skaits šobrīd autobusos ir ierobežots, gadās, ka pasažieru autobusā iekāpj vairāk nekā paredzēts.

AS “Daugavpils satiksme” autobusa vadītājs Aleksandrs pauž, ka pasažieri aizpilda autobusu pat nedomājot. Viņš uzsver, ka cilvēkiem ir nepieciešams skaidrot par Covid-19, bet viņi nesaprot. Sergejs Blagovesčenskis stāsta, ka vadītājam vai konduktoram pret pūli kaut ko izdarīt ir grūti. Viņš piebilst, ka darbinieku darba apraksts neparedz šādas uzraudzības funkcijas – jautājumiem jābūt pašvaldības policijas uzskatē.

VSIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone aicina iedzīvotājus nebraukt stundās, kad transports visvairāk pieprasīts, tas ir, rītos un vakaros. Viņa uzsver, ka nepieciešams izvērtēt, vai brauciens vispār ir nepieciešams.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija informē, izlases kārtībā pārbaudes autobusos notiek un ir gatavi reaģēt uz izsaukumiem, ja tiks ziņots par pārkāpumiem.