Daugavpils gatavojas divu nedēļu ierobežojumiem

Covid-19 izplatības dēļ, Daugavpilī tiks ieviesti divu nedēļu ierobežojumi. Veselības ministrijas uzmanību piesaistījis slimības uzliesmojums Daugavpils ledus hallē. Gan tā, gan dienesta viesnīca un Daugavpils sporta pārvalde ir slēgta. Karantīnā un pašizolācijā šobrīd atrodas vairāki desmiti Daugavpils Ledus sporta skolas audzēkņi.

Slimības uzliesmojums aizsākās, kad četriem hokeja kluba “Dinaburg” pārstāvjiem tika konstatēta saslimšana ar Covid-19. Profilakses un drošības nolūkos pašizolācija tika noteikta 35 Daugavpils Ledus sporta skolas audzēkņiem, vēlāk dažiem arī apstiprināta inficēšanās ar vīrusu.

Jānis Dukšinskis, Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks: “Jā, mes dzirdējām, ka tiek gatavoti priekšlikumi Daugavpils pilsētai par masku ieviešanu sabiedriskajā transportā un interešu izglītības pārtraukšanu, sporta skolās, izterešu izglītības pulciņos, ja būs tādi, tad reāģēsim noteikti, jā.”

Ir zināms, ka Daugavpils Ledus sporta skolas audzēkņi vēl pirms tika noteikts par pašizolācijas ievērošanu apmeklēja arī savas izglītības iestādes. Līdz ar to arī skolas biedri un skolotāji, kuri bija kontaktā, atrodas pašizolācijā.

Šobrīd ar Covid-19 uzliesmojumu Daugavpils Ledus Hallē saistīti jau 40 saslimšanas gadījumi, bet kopumā Daugavpili fiksēti 69 aktīvie slimības gadījumi.