Daugavpils Inovāciju centrā var eksperimentēt, pētīt un iepazīt zinātni

Pēdējo gadu centralizēto eksāmenu pieredze liecina, ka jaunieši nelabprāt izvēlas tālāk studēt matemātiku, fiziku, ķīmiju vai zinātni, jo tas esot sarežģīti. Mudinot jauniešus izvēlēties saistīt savu nākotni ar šīm nozarēm, pagājušajā sestdienā durvis vēra Daugavpils Inovāciju centrs, kurā gan liels, gan mazs var iepazīt zinātni, izprast fizikas un ķīmijas pasauli interaktīvi un izklaidējoši. 

Kāda ir ilgstspējīga pilsēta? Un kas nepieciešams, lai cilvēks pilsētā būtu laimīgs? To noskaidrot ļauj interektīva spēle ilgspējīga pilsēta, kurā ar 3D printera palīdzību ir izveidoti Daugavpils atpazīstamākie objekti un pievienotajā ekrānā var izveidot savu ilgstspējīgo pilsētu, galvenais nosacījums, lai cilvēks būtu laimīgs. 

Lai radītu interesi par eksaktajām zinātnēm, centrā apskatāmi un interaktīvi izmantojami 35 eksponāti. Tostarp arī digitālā zemeslode, kurā padziļināti izpētīt mūsu zemi, vai robots, ar kura palīdzību salikt vārdus, vāveres ritenis, kura laikā iespējams uzlādēt mobilo ierīci, un citi, kas aptver STEM jomu. Inovāciju centrā sev ko interesantu un izziņas vērtu var ieraudzīt ikviens: gan bērni, gan pieaugušie, arī studenti un pedagogi. “Eksponāti tiešām palīdz saprast, kā zinātne darbojas. Tas ir radīts tādā vienkāršā, saprotamā veidā, lai katram būtu viegli, ko tad es ar šo eksponātu varu sev iegūt,” saka Jolanta Ūzuliņa, Daugavpils pašvaldības projektu koordinatore.

Apskatot un izmēģinot eksponātus, arī apmeklētāji atzīst: šāds centrs ļauj interesantā un interaktīvā veidā izprast gan zinātnes principus, gan fizikas noslēpumus.

Daugavpils Inovāciju centrs izveidojis sadarbību arī ar Daugavpils Universitāti, lai rīkotu Zinātnieku naktis un veiktu arī pedagogu apmācības, kuri tad jau tālāk skolēniem varēs nest jaunākās STEM metodes. Jāpiebilst, ka centrā izveidota arī uzņēmējdarbībai veltīta interaktīva ekspozīcija.