Daugavpils novada deputāti pārkāpj likumu, sēdē klātienē esot bez maskām

Daugavpils novada domes daži deputāti pārkāpj likumu – viņi šodien domes sēdē, kas bija klātienē, neizmantoja sejas maskas, novēroja ReTV Ziņas. Viens no viņiem arī novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins (Daugavpils novada partija). Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (PCL / KPV LV) ReTV Ziņām saka – tas ir pārkāpums. 

Rīkot domes un komiteju sēdes klātienē pašvaldības arī šobrīd, pandēmijas apstākļos, drīkst. Tas gan nenozīmē, ka nav jāievēro divu metru distance. Pulcējoties iekštelpās, jālieto mutes un deguna aizsegs. Un tieši to šodien neievēroja daļa domes deputātu. Viens no viņiem – novada domes priekšsēdētājs.

Arvīds Kucins, Daugavpils novada domes priekšsēdētājs ReTV Ziņām: “Daži deputāti dažādu iemeslu dēļ, bet ļoti maz, kuri attālināti caur “Zoom” platformu bija. Bet nācām pie slēdziena, ka labāk klātienē izrunāties. Komunicēšana ir ātrāka tā.”

Pašvaldības vadītājs konkrēti nevar pateikt, bet lēš, ka kultūras centra zālē pulcēties drīkst 45-50 personas. ReTV Ziņām skaidrojot, kāpēc netiek lietota maska, domes priekšsēdētājs atklāti saka, viņš masku neizmanto. “Pateikšu godīgi, es tikai tagad uzvilku masku, jo jūs filmējat, bet man daudz runājot, gaisa trūkst. Tie divi metri it kā sēžam, bet es nevelku masku.” ReTV žurnāliste: “Bet tomēr mēs redzējām, ka arī tad, kad jūs nerunājat, maskas nav.” Kucins: “Jā, nu nav.”

Likums šobrīd nosaka, ka maskas ir jālieto, esot telpās. Un arī iekšlietu ministrs ReTV Ziņām, iepazīstoties ar konkrēto situāciju, atzīst – tas ir pārkāpums: “Viens likums – viena taisnība visiem. Deputāti, ministri nav Dieva izredzētie. Amatpersonām ir lielāka atbildības latiņa pret sabiedrību un likumu ievērošanu. Neviens nav atcēlis arī politisko atbildību, kuras minimālā robeža ir elementāra atvainošanās iedzīvotājiem.”

Daugavpils novada vietsēži nav vienīgie pašvaldību deputāti, kuri nepakļaujas likumam. 20. janvārī epidemioloģisko ierobežojumu pārkāpumu Valsts policijas konstatēja arī Aknīstes novada domē. 

VP Jēkabpils iecirkņa priekšnieks, Rolands Bērziņš: “Tika konstatēts, ka Aknīstes novada administrācija juridiskās personas Vijas Dzenes vārdā organizēja finanšu komitejas sēdi, neievērojot epidemioloģiskos noteikumus. Par šo tika uzsākts administratīvais process un atbildīgā persona tika saukta pie likumā paredzētās atbildības. Tika piemērots naudas sods 10 eiro apmērā.”

Valsts policijā skaidro, ka tik mazs naudas sods piemērots, jo apsūdzētā atzina savu vainu un izteica nožēlu. ReTV Ziņām izdevās sazvanīt domes priekšsēdētāju Viju Dzeni, bet viņa situāciju komentēt teicās būt gatava pēc stundas. Kad pēcāk centāmies viņu vēlreiz sazvanīt, politiķe vairs neatbildēja.