Daugavpils pansionātā ar Covid-19 vairāk nekā 160 saslimušo

Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas centra vadītājs iesniedzis darba atlūgumu, nozīmējis vadītāja pienākuma izpildītāju un pēc neoficiālās informācijas paņēmis slimības lapu. Pilsētas dome veiks dienesta izmeklēšanu saistībā ar tik strauju Covid-19 izplatību iestādē. Lai gan tā sākusies jau pagājušā nedēļā, pašvaldība par to nav bijusi informēta.

Pozitīvs Covid-19 tests apstiprinājies 133 klientiem un 35 darbiniekiem. Daugavpils pilsētas domes pirmais vicemērs Jānis Lāčplēšis stāsta, ka tiks veikta izmeklēšana, kāpēc nonākts pie tik strauja uzliesmojuma.

Centra vadītāja pienākumu izpildītāja Gaļina Lipovska uzsver, ka šobrīd tiek veikti visi pasākumi, lai ierobežotu slimības vēl tālāku izplatību. Viņa stāsta, ka veselie klienti nodalīti no slimajiem, kuri ir izolēti. “Saskaņā ar rīcības plānu ārkārtējās situācijas laikā, lai pēc iespējas ierobežotu slimības izplatību, ēdināšana ir organizēta istabās, nevis kopējās ēdināšanas telpās, kā tas bijis iepriekš.”

Jāsaka, bažas rada iespējamais darbinieku trūkums iestādē. Tā kā saslimuši gandrīz visi ēdināšanas personāla darbinieki, Daugavpils pilsētas dome devusi atļauju izmantot ārpakalpojumu. Aprūpētāju darbu, ja būs nepieciešams, uz nenoteiktu laiku varētu uzņemties Sarkanā krusta brīvprātīgie ar profesionālu aprūpētāju izglītību – pauž Daugavpils domes Sociālo jautājumu komitejas pārstāve.

Pašvaldībā apsvēra arī iespēja izsludināt vispārējo karantīnu iestādē, kas nozīmētu, ka neviens darbinieks to nevar atstāt. 

Foto: Pixabay.com