Daugavpils reģionālā slimnīca atsākusi akūti saslimušo bērnu uzņemšanu

Daugavpils reģionālā slimnīca, mobilizējot rīcībā esošus cilvēkresursus, jau no 31.decembra ir atsākusi akūto pediatrijas pacientu plūsmu uzņemšanu Neatliekamās medicīniskās palīdzības klīnikā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Kā ziņots, sakarā ar to, ka slimo Daugavpils reģionālās slimnīcas pediatrijas speciālisti, decembra beigās iestādē īslaicīgi tika ierobežota jauno akūto bērnu uzņemšana. Par šo situāciju savlaicīgi tika informēti ģimenes ārsti, kuri nodrošina akūto bērnu pieņemšanu un ārstēšanu, un kuri gripas epidēmijas laikā nodrošina bērnu pieņemšanu, uzņemoties papildu darba apjomu.

Arī Daugavpils bērnu veselības centra ārsti turpina nodrošināt ambulatoro palīdzību, tajā skaitā arī veselības aprūpes pakalpojumus akūtajiem pacientiem. Pieejami arī visi diagnostiskie izmeklējumi, kas palīdz nodrošināt savlaicīgu slimības diagnostiku bērniem.

Mediķi aicina bērnu vecākus būt saprotošiem un uzreiz nevērsties slimnīcā. Ja vecākiem rodas neskaidra situācija par bērnu veselību, jāzvana savam ģimenes ārstam, uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 6601 6001 vai uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telefonu, kur nodrošināta attālināta pediatra konsultācijas pa tālruni 8070 8866 vai 2611 2887. Ja ārsts secinās, ka bērna veselības stāvoklis ir kritisks, vecākiem jāvēršas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā pa tālruni 113, kas nodrošina bērnu stacionēšanu tuvākajā stacionārā ar pediatrijas profilu.Foto: Freepik