Daugavpils reģionālajā slimnīcā izveido atsevišķu morgu Covid-19 inficētajiem

Ievedot ar Covid-19 saslimušos pacientus, kuru stāvoklis ir ļoti smags, Daugavpils reģionālajā slimnīcā daudzus vairs neizdodas glābt. Slimnīcas morgs strauji piepildās, tajā drīz sāks trūkt vietas. Daudz slimo arī medpersonāls, jo vairāk nekā puse slimnīcas darbinieku nogaida ar vakcināciju.

Izvērtējot pagājušās nedēļas Covid-19 mirstības statistiku valstī, dažās dienās mirstība Daugavpilī sasniedza gandrīz trešdaļu no visiem letālajiem gadījumiem. Sākoties Covid-19 pandēmijai, slimnīcā no koronavīrusa mirušajiem izveidots atsevišķs morgs. “Mēdz būt tā, ka te atrodas pacienti un viņu līķi - divos slāņos te atrodas, jo jau nav, kur likt. Un laikam daugavpilieši arī redz, kādas rindas veidojas kapsētās,” saka Grigorijs Semjonovs, SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis.

Kā norāda ārsti, nereti pacienti ierodas ar 90% plaušu bojājumiem, mirstoši, kad cīņa par viņu dzīvībām jau ir nokavēta.

Šodien slimnīcā aizņemtas ir jau 19 intensīvās terapijas gultas. “Šobrīd slimnieki ir smagi. Skābekļa atkarīgie, pie aparātiem pieslēgti. Pie mums, jau nonākot šeit, saprot, kas tā ir slimība, ka grūti elpot, ka viņiem ir smagi. Te viņi ir vieni pie aparātiem pieslēgti,” saka Evita Grāvele, Intensīvās terapijas daļas vecākā māsa.

Katru dienu Daugavpils reģionālās slimnīcas intensīvās terapijas un Reanimācijas nodaļās mirst vidēji astoņi līdz deviņi cilvēki. Slimnīcas vadība un Covid-19 ārstējošais personāls lūdz sabiedrību vakcinēties, ar nožēlu gan piebilstot - Daugavpils slimnīca tam nav izcils piemērs. “Daļai kaut kas kļuva skaidrāks. Tā atsaucība attiecībā uz vakcināciju un arī uz Covid-19 ārstēšanu, arī Covid-19 pandēmijas apkarošanā aizvien kļūst lielāka,” pauž Grigorijs Semjonovs.

Tomēr vakcinācijas rādītājs slimnīcā medpersonāla vidū tuvojas vien 60%, kamēr citviet valstī tas vidēji pārsniedz 80%. Pēc pēdējiem datiem, ar Covid-19 Daugavpils slimnīcā sasirguši vai kā kontaktpersonas fiksēti aptuveni 60 mediķi.

Kā atzīmē slimnīcas vadītājs, laboratorijas personāls ir vakcinēts pilnībā, lielākais vairums ārstu ir vakcinējušies vai steidz vakcinēties, kamēr jaunākais personāls un sanitāri vēl joprojām nogaida.

Šobrīd ir aizņemtas 254 gultas vietas no kopumā 263 Covid-19 slimniekiem atvēlētajām. Gatavojoties vēl lielākām pacientu pieplūdumam, pie slimnīcas turpina uzstādīt moduļu ēkas, kurās varēs izguldīt vēl līdz 14 pacientiem atveseļošanas fāzē. Paralēli tiek meklēti risinājumi tam, kas tiks darīts, ja morgā beigsies vietas, jo šāds scenārijs ir iespējams.


Foto: Freepik