Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādā 15 ārsti no Ukrainas

Pašlaik Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādā 15 jaunie ārsti no Ukrainas. Lielākoties tie ir anesteziologi un reimatalogi, arī ķirugi un traumatologs-ortopēds, kuri ir saņēmuši visus nepieciešamos dokumentus no savas valsts, lai uzsāktu darbu Daugavpils slimnīcā. Tomēr slimnīcas vadība atzīst, lai ārsti sāktu strādāt, jāiziet sarežģīts juridisks process.

Daugavpils reģionālā slimnīca piesaista ne tikai vietējos jaunos ārstus, bet arī ārstus no Ukrainas. Kā skaidro slimnīcas valdes loceklis, tad situācija ar ārstu piesaisti turpina uzlaboties, piemēram, pēdējā gada laikā ir atnākuši seši jauni ārsti no citām slimnīcām, 15 ārsti dod savu ieguldījumu arī no Ukrainas. Pirmie kolēģi no Ukrainas uzņemti jau maijā, bet pagājušonedēļ darbu sākuši ārsti no Hersonas. Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs saka: “Tas ir ļoti juridiski sarežģīts process, no paša sākuma, kad bija definēts, ka tas ir ap nedēļu - aizņem dokumentu apstiprināšana starp ārstu biroju un Ukrainas valsts institūcijām -, tad, teiksim tā, jau toreiz nebija un principā joprojām ir tie kolēģi, kas gaidīja ap četriem mēnešiem, kamēr vienkārši Ukrainas puse apstiprinās, ka viņiem tiešām ir tas reģistrs, ka ir tie diplomi un visi nepieciešamie reģistri, par spīti tam, ka viņiem tas viss ir uz rokas, tomēr jābūt tam apstiprinājumam no Ukrainas puses, lai nebūtu dokumentu viltošana.”

Slimnīcas vadītājs atzīst, ka Ukrainas puse arvien mazāk iesaistoties palīdzības sniegšanā saviem pilsoņiem, tomēr to saprotot kā vēlmi noturēt ārstus savā valstī. 

Viena no jaunajiem ārstiem ir Jeļena Pohosova, kura ieradās no Ukrainas jau maijā, lai strādātu šeit. Kā atzīst Jeļena, tad ļoti svarīgs ir slimnīcas personāla atbalsts. “Nodaļā mani arī pieņēma labi. Man ir brīnišķīga kuratore Tatjana Mihailovna Vinegradova, anesteziologs ar lielu pieredzi, ziniet, es šeit nokļuvu kā uz kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem, jo es dzīvoju nelielā pilsētā, strādāju slimnīcā, kura ir mazāka nekā Daugavpilī,” saka anesteziologs no Luhanskas apgabala Jeļena Posohova. 

Lai gan šobrīd valsts likumdošana neparedz, ka ukraiņiem būtu jārunā latviski, jo darba devējs var piedāvāt tulka pakalpojumus, biedrības “Intelekta parks” vadītāja Maija Burima atzīst, ka Ukrainas civiliedzīvotāju interese par latviešu valodas apguves kursiem ir ļoti liela.  

Kā norāda biedrības valdes priekšsēdētāja Maija Burima, tad visi mediķi, kuri apgūst biedrības piedāvātos latviešu valodas kursus ir pieteikušies arī otrajam līmenim.


#SIF_NVZ2022