Daugavpils slimnīcā Covid-19 vakcinācijai atsaucas 10% personāla

Šajās dienās atvestas 175 vakcīnas uz Daugavpils reģionālo slimnīcu (DRS). Tās saņems gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, gan slimnīcas darbinieki. Jāsaka, šobrīd potei brīvprātīgi pieteikušies tikai 50 slimnīcas darbinieki. Slimnīcas vadītājs, vērtējot, kāpēc ir tik maza atsaucība, skaidro, ka darbiniekus satraucot vakcīnas izstrādes ātrums. Vēl viens atteikuma iemesls - ir jau Covid-19 izslimojuši. 

DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs stāsta, ka pirmie, kas izrādījuši atsaucību attiecībā uz vakcinēšanos, bija darbinieki no pirmās frontes līnijās. Viņš gan bilst, ka, saskaroties ikdienā ar infekcijas vīrusu, cilvēki to lielākoties ir pārslimojuši vai atrodas pašizolācijā, tādēļ pieteikumu skaits esot mazs.

Šajās dienās tiekot veikta arī darbinieku aptauja slimnīcās, kā arī skaidrojošais darbs. Slimnīcas vadītājs uzskata, ka tā ir iespēja, kas jāizmanto. Viņš bilst: “Mēs nevaram atļauties sev masveida izplatīšanos attiecībā uz infekciju, un mēs nepavilksim, ko rāda arī esošie hospitālizācijas rādītāji un statistika.”

Jāpiebilst, šobrīd konkrētajā slimnīcā ir ap 100 Covid-19 pacientiem. Tiek uzsvērts, ka līdz šim ir izdevies saglabāt pilna spektra neatliekamo medicīnisko palīdzību, tāpēc nedrīkst pieļaut situāciju, kad jau būtu jāpieņem lēmumi par atsevišķu slimnīcas nodaļu pakalpojumu slēgšanu. Tam piekrīt arī rezidents, ārsts Rihards Starinskis, kurš vakcinējās pirmais. "Savus kolēģus es gribu aicināt akceptēt šo variantu, jo tomēr mēs esam mediķi, mēs esam ārsti, kas pabeidza šo izcilo profesiju un nedrīkst kalpot diviem Dieviem vienlaikus. Un ja mēs esam ārsti, tad mums vajag pieņemt šos spēles noteikumus,” viņš bilst.

Līdzīga situācija ar mediķu atsaucību ir arī Jēkabpils slimnīcā. Tur šobrīd tā ir nedaudz lielāka - vakcinēties piekrituši 15% darbinieku. Rēzeknes slimnīcā atsaukušies viss Covid-19 nodaļas ārstējošais personāls. Ludzas un Krāslavas slimnīcās personāla vakcināciju plānots sākt nākamnedēļ. 

Foto:Pexels.com