Dāvana teātrim - simtgadīgas klavieres

Starptautiskajā teātra dienā Ogrē pie teātra telpas tapusi performance, svinot svētkus un iemēģinot tik tikko īpašumā iegūto dāvanu.

Ogres teātra radošā direktore Ieva Rodiņa pauž: “ Mēs saņēmām kā dāvinājumu gan ļoti skaistas simtgadīgas klavieres no ogrēniešiem, kuri tās speciāli teātrim bija glabājuši un uzdāvināja, gan akordeonu. Un tā radās ideja par to, ka mūsu teātris varētu veidot īpašu performanci teātra dienā.”

Aizvadītā gada nogalē Ogres teātris ar pašvaldības domes lēmumu pievienojās un ieguva profesionālā teātra statusu. Lai ar ierastā satikšanās ar skatītājiem gan šobrīd ir liegta, kā uzsver teātra mākslinieciskais vadītājs Jānis Kaijaks, darbs teātrī nevienu brīdi nav apstājies.

“Darbs turpinās, bet tajā pašā laikā tas, kas mums ir vissvarīgākais - satikties ar mūsu skatītāju. Šī iespēja pašreiz mums nav. Bet te būtu svarīgi, lai šajā teātra dienā, lai mēs paturētu šo kopā būšanas sajūtu, vēlēšanos sagaidīt to brīdi, kad atkal durvis atvērsies, varēsim būt kopā,” saka Ogres teātra mākslinieciskais vadītājs Jānis Kaijaks.

Ernests Greizis, Ogres teātra aktieris, atzīst: “Skatītāji ļoti pietrūkst. Kaut gan, neskatoties uz to visu, ka skatītāji klātienē nav, mēs varam ārpus dzirdēt atsauksmes. Zinām, ka cilvēki ir kopā ar mums un seko līdzi mums, ko mēs darām.”

Ieva Rodiņa: “Ne visi dramaturģiskie materiāli, ne visas izrādes formas ir piemērotas internetam. Mums jāizmanto tie resursi, kas mums ir, filmējot vai Zoom iestudējot. Un jāpiemeklē literārais materiāls. Un šobrīd mums tuvākajos plānos ir ārkārtīgi jautra, interesanta izrāde visai ģimenei, ko mēs esam nofilmējuši Zoom platformā, kas būs nedaudz izkāpšana ārpus robežām. Tas bija gan tehniski sarežģīti un jauns izaicinājums aktieriem, spēlēt tikai datorekrānā skatoties, gan skatītājiem domāju būs interesanti redzēt mūsu aktierus nedaudz netradicionālā - ārpus rāmjiem - amplua.”

Teātri Ogrē spēlē jau 93 gadus. Pēdējos gados vairakkārt iegūti Gada izrādes tituli Latvijas amatierteātru skatēs, kas arī bijis viens no argumentiem šķirt jaunu lappusi teātra vēsturē, oficiāli kļūstot par Ogres pilsētas teātri. 


Foto: unsplash.com