Dāvina traktorus aizsardzības būvju ierīkošanai uz robežas

Uz Ukrainu no Dienvidkurzemes novada šonedēļ aizceļos divi traktori-ekskavatori. Tehnika ukraiņiem nepieciešama aizsardzības inženiertehnisko būvju ierīkošanai uz robežas ar kaimiņos esošo Baltkrieviju. Krievijas aizsāktā kara Ukrainā apstākļos joprojām pastāv iebrukuma draudi valstī arī no tās ziemeļu kaimiņu puses.

Dienvidkurzemes novads šovasar noslēdza sadarbības līgumu ar kara skartās Ukrainas pilsētu Kamiņa-Kaširsku, jau pāris nedēļas vēlāk sarīkoja vasaras nometni Latvijā 23 pusaudžiem no Ukrainas, kuru vecāki tobrīd karoja frontē. Šobrīd sperts nākamais palīdzības solis – sadraudzības partneriem sarūpēta padomju laika traktortehnika aizsardzības būvju veidošanai. Kamiņa-Kaširskas pilsētas galva Viktors Pasjs saka: “Tajos valsts robežas posmos, kas mums ir kopīgi ar Baltkrieviju, pamatā ir mežs un purvs, tāpēc jebkādu aizsardzības inženiertehnisko būvju celtniecība ir diezgan apgrūtināta šajā gadalaikā. Savukārt, kad zeme sasals, viņiem tas atvieglotu iebrukuma iespējas, tāpēc darba ir vēl ļoti daudz. Jo mēs šajos darbos palīdzam arī kaimiņu kopienai, kam kopīgā robeža ar Baltkrieviju ir vairāk nekā 100 kilometrus gara.”

Ukraiņiem nepieciešamā tehnika – 1985. un 1991. gadā ražotie traktori “ЮМЗ-6” – nāk no Bunkas un Priekules pagastu komunālo dienestu tehnikas parka. Tos diviem meistariem izdevies savest kārtībā trīs darbdienu laikā.

Lai arī provokāciju no Baltkrievijas puses tieši šajā valsts robežas sektorā līdz šim nav bijis, ukraiņi uzsver, ka ne uz mirkli nedrīkst zaudēt modrību, jo no pilsētas līdz kaimiņvalsts teritorijai ir vien 30 kilometru. Viktors Pasjs pauž: “Pēdējo mēnešu laikā kopš kara sākuma mums ir izdevies īstenot diezgan daudz mūsu valsts robežas drošības pasākumu, tajā skaitā arī sadarbībā ar robežapsardzes dienestu. Detalizēti es par to nedrīkstu stāstīt, jo tad to varētu uzzināt arī ienaidnieki, taču vienu varu teikt droši, ja no kaimiņvalsts puses sekotu iebrukums, mēs agresoriem būtu sagādājuši ne vienu vien pārsteigumu.”

Kad tehnika būs nogādāta Ukrainas aizstāvjiem, sāksies sarunas par iespējamo nākamo palīdzību, kāda nepieciešama.


#SIF_NVZ2022