Dāvis Bertāns Valmierā vada meistarklases jaunajiem basketbolistiem

Viens no spožākajiem latviešu basketbolistiem Dāvis Bertāns vasaru pavada dzimtajā pusē, Vidzemē trenējoties ar jaunajiem sportistiem. Nedēļas garumā Valmierā norisinājās ikgadējā brāļu Daira un Dāvja Bertānu meistarklase. Tieši pēc mēneša Dāvis Bertāns un otrs Latvijas basketbola lielmeistars Kristaps Porziņģis startēs kopā Latvijas izlasē.

Spēlējot Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) un trenējoties ar jaunajiem atlētiem, Dāvis Bertāns sniedz motivācijas devu topošajiem profesionāļiem. Brīvbrīdis starpsezonā ir īss, bet Dāvis tāpat to izmanto, lai sniegtu zināšanas bērniem. “Ja godīgi, spēlētāja arodā es klausīju trenerus un darīju to, ko liek, varbūt vairāk mēģināju rādīt piemēru, nekā pats kaut ko mācīt,” stāsta Dalasas “Mavericks” basketbolists Dāvis Bertāns.

Iepriekšējo četru sezonu laikā Bertāns ir spēlējis trīs NBA komandās. Februāra sākumā Latviju no Ziemeļamerikas pāršalca īpaši karsta un negaidīta ziņa: Dāvis Bertāns aizmainīts uz Dalasas “Mavericks” komandu pret Kristapu Porziņģi, kurš devās uz Vašingtonas “Wizards”. Dāvis Bertāns: “Dalasā ļoti viegli, daudz eiropiešu, organizācija lieliska, ļoti labi, ātri iejutos, patīkama pilsēta un komanda. Visas sezonas beigas ļoti izbaudīju. Basketbola ziņā lieliski, spēcīgāka komanda, izslēgšanas spēlēs tālu tikām, protams, Vašingtona kā pilsēta ļoti patika. Prieks par pavadīto laiku tur, bet Dalasā ātri iedzīvojos.”

Amizantākais stāsts ir par to, kā latvieši - Porziņģis un Bertāns - nomainīja viens otra komandas. “Ar Kristapu vairāk tieši kontakts, kad viens uz otra mājām aizbraucām, tīri ieteikumu ziņā viens otram ko ieteicām. Protams, cik varam, tik daudz arī uzturam. Man tomēr ģimene un bērni, citādāks dzīves stils un vajag māju. Viņš jau vairāk tāds cilvēks, kam pietiek ar dzīvokli.”

NBA sešu sezonu laikā Bertāns aizvadījis teju 400 maču. Viņš līgā iemantojis snaipera godu no tālās distances jeb labu trīspunktu metienu izpildītāju. Ierasti pēc sezonas Bertāns dodas mājās uz Latviju, lai baudītu to, ko gada laikā ASV nav iespējas dabūt. “Ēdiens, protams, vienmēr, bet to ēdienu var izbaudīt vēl vairāk, ja tu dzīvo visu laiku, tad paliek vienmuļš. Dzīvojot prom, no mīļākajiem restorāniem, no mājas gatavotām lietām - gailenes.”

Pirms došanās atpakaļ uz NBA Bertāns 25.augustā Rīgā būs kopā ar Latvijas izlasi, piedaloties 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra mačā pret Turciju. Tā būs viena no retajām reizēm, kad izlasē visdrīzāk kopā startēs abi Latvijas basketbola grandi - Bertāns un Porziņģis. Foto: Bertānu Valmieras basketbola skola, Facebook