Dažas slēpošanas trases jau atvērtas, citas vēl nogaida

Pirmais sniegs un sals ir noturējies jau aptuveni nedēļu. Tā ir laba ziņa gan ziemas sporta veida piekritējiem, gan atpūtas kompleksiem, kuros ik gadu ziemā ierīko slēpošanas un snovošanas trases. Daži no slēpošanas kalniem Vidzemē jau uzsākuši darbu, citi gaida, kas vēl būs ar laikapstākļiem. 

Esam pārlaimīgi, – tā trases atvēršanas dienā saka vairāki Ozolkalnā, Cēsu novadā satiktie aktīvās atpūtas piekritēji. 

Par sezonas atklāšanu sajūsmināti ir ne tikai kalna apmeklētāji. Lai arī trašu uzturēšanai nepieciešamie resursi – elektrība un degviela ir kļuvuši dārgāki –, arī uzrunāto slēpošanas kalnu pārstāvji ir pacilātā noskaņojumā. SIA “Ozolkalna serviss” valdes locekle Līga Rokpelne: “Beidzot vairs nav kovida ierobežojumu, varbūt būs vajadzīgi mazliet mazāk darbinieki, jo nebūs vajadzīgas visas sertifikātu kontroles, viss pārējais. Uz tā rēķina ceram, ka varēsim atstāt cenas līdz ziemas beigām līdzšinējā līmenī.”

“Ko lai saka? Jāsavelk tā jostiņa mazliet ciešāk. Nav jau pasaules gals. Jebkurā gadījumā jādara tas darbiņš. Mēs paaugstinājām cenas pacēlāja kartei tikai par 10%, bet tas ir nosacīti maz, jo viss paliek dārgāks. Vēl neesam saņēmuši pirmo elektrības rēķinu. Tad, kad saņemsim, tad arī redzēsim, cik sāpīgi sit, bet esam optimistiski,” uzsver atpūtas bāzes “Gaiziņš” vadītājs Juris Stradiņš.

Gaiziņa un Ozolkalna trases kā sporta grupas, tā arī amatieri jau ir iemēģinājuši, taču citviet trašu uzturētāji vēl nogaida. Ir pārbaudījuši visas iekārtas, apmeklētājus plāno uzņemt decembra sākumā. Aptūtas kompleksa “Žagarkalns” tehniskais direktors Māris Zvīnis saka: “Šobrīd tas ir tikai pirmais sniegs, pirmais sals. Šajā gadījumā mēs tomēr esam piesardzīgāki nekā iepriekš, jo tās izmaksas ir augušas, lai sagatvotu sniegu un trases. Mēģināsim arī, cik vien maz iespējams, bet būs jāceļ pakalpojuma cena. Domājam, ka kādu 10% robežās tas varētu notikt.”

Arī slēpošanas bāzē “Egļukalns” Augšdaugavas novadā vēl nogaida un pagaidām par izmaiņām cenrādī grūti spriest. Līdzīgi arī “Riekstukalnā” Ķekavas novadā. Tur šobrīd laikapstākļu dēļ sniegs būtu jāpūš ilgi un izmaksātu dārgi, taču šosezon cenas gan necelšot.  


#SIF_NVZ2022