Dažu pērn asfaltēto Jēkabpils ielu segumā jau vērojamas plaisas

Kaļķu ielas brauktuves segumā Jēkabpilī vērojamas plaisas – bēdīga ainava, kas sagaida, nokūstot sniegam. Pagājušajā gadā tur tika ieklāts jauns asfalts.

Defekti ir ne tikai Kaļķu ielā, bet arī netālu esošajā Dzirnavu ielā. Abās ielās pagājušajā gadā asfalta segumu klāja SIA “LV Roads”, kas uzvarēja pašvaldības iepirkumā arī par citu grantēto ieliņu asfaltēšanu Jēkabpilī. Kopumā uzņēmums pērn asfaltēja 10 ielas vai to posmus par vairāk nekā 300 tūkstošiem eiro. Būvuzņēmējs skaidro, ka plaisu rašanās iemesls ir esošā ceļa pamatne, jo to iepirkumā nebija paredzēts mainīt.

SIA “LV Roads” valdes priekšsēdētājs Ivars Joelis pauž: “Asfalts ir klāts uz esošās pamatnes. Tā ir tāda, kāda ir. Ar mālainām gruntīm, iespējams, arī ar melnzemi. Sals ir izcilājis asfaltu, un pamatne ir mitra, jo mālaina grunts uzsūc mitrumu, un tā ietekmē ir samazinājusies nestspēja. Rezultātā asfalts plaisā. Atkūstot zemei, veiksim šurfēšanas darbus, pārliecināsimies, kas ir ar gruntīm apakšā, un novērsīsim defektus.”

Lai plaisas nerastos, būtu vajadzējis veikt pilnīgu rekonstrukciju, tostarp arī pamatnes pārbūvi, bet tad projekta ieviešana pašvaldībai būtu izmaksājusi daudz dārgāk. Tagad defekti tiks novērsti par būvuzņēmēja līdzekļiem, jo objektā vēl ir spēkā garantijas periods - uzsver vietvarā. Uzmanība tiks pievērsta arī citu komersantu remontēto ielu kvalitātei.

“Atsākoties būvniecības sezonai, apsekos visas pagājušajā sezonā asfaltētās mazās ielas. Ja tur tiks konstatēti defekti, tad tiks sastādīti defektu akti, būvniekiem būs jānovērš šie defekti garantijas ietvaros. Par to pat diskusiju nav,” saka Guntars Gogulis, Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors.

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā jau pirms diviem gadiem tika nolemts īpašu uzmanību pievērst ielu būvdarbu kvalitātei - tiek veiktas asfalta seguma pārbaudes, taisot urbumus un ņemot asfalta paraugus. Arī konkrētajās ielās tika veikti urbumi - asfalta segums atbilda prasībām. Tomēr, kā uzsver būvuzņēmējs, bez labas pamatnes nevar garantēt asfalta seguma kvalitāti ilgtermiņā.

Ņemot vērā, ka problēmas ar remontēto ielu seguma kvalitāti tiek konstatētas diezgan bieži, Jēkabpils pilsētas pašvaldība sola arī turpmāk pievērst uzmanību būvkomersantu veiktajiem darbiem, arī turpināt asfalta paraugu ņemšanas tradīciju pilsētā.