Dažviet pilsētās Lieldienu noformējums neapmierina iedzīvotājus

Šonedēļ pilsētas un ciemi ietērpās svētku rotā. Par pavasara tuvošanos un Lieldienām daudzviet atgādina košas un rakstainas olas, zaķi un floristu darbi. Katrai vietvarai gan ir savs skatījums, cik daudz līdzekļu atvēlēt un cik lielu uzmanību pievērst svētku dekoriem. 

Tuvojoties Lieldienām, svētku rotā pošas arī pilsētas. Ogres centru rotā krāšņas, apgleznotas olas. Kā skaidro pašvaldībā, šogad pilsētas uzpošanai izmantoti pagājušā gada dekori, tāpēc iztikts bez naudas tērēšanas svētku noskaņas radīšanai.

Olas un pa kādam zaķim redzamas arī vairākās vietās Madonā. Madonieši pauž nožēlu, ka viņu pilsētas rotājums nevarot sacensties ar citām pilsētām. Īpašumu uzturēšanas dienesta vadītāja Gita Lutce telefonsarunā ReTV saka, ka vēl nevarot pateikt, cik izmaksājusi pilsētas dekorēšana Lieldienām. Nelielos apjomos dekorāciju klāsts tiekot palielināts. Lieldienu olas gan esot tikai atjaunotas. “Lieldienu olas iegādātas jau ļoti sen, bet katru gadu tās tiek pārkrāsotas un atsvaidzinātas – citā krāsā un ar citiem rakstiem. Pamazām arī kaut kas tiek piepirkts klāt. Kaut kas, protams, nolietojas. Tā kā dekorāciju klāsts mainās, arī izvietojums mainās.”

Madoniešiem gan tomēr vēl ir, par ko priecāties, jo rotājumi viņu pilsētā atšķirībā no Bauskas novada pamanāmi iztālēm. Tikmēr Iecavā, īpaši rūpīgi raugoties, var atrast tikai pa kādai kompozīcijai ar pūpolu zariem. ReTV uzrunātie iecavnieki priecājas, ka pilsētiņa ir sakopta, tomēr gribētos vairāk Lieldienu noskaņas.

Arī Vecumniekos – kādreizējā Vecumnieku novada centrā – par pavasari un Lieldienām liek domāt vien pie tautas nama uzstādītie floristu darbi. Pie veikaliem satiktie cilvēki gan ir neizpratnē, kāpēc pat centrā dekorāciju vienkāši nav.

Kā skaidro Bauskas novada apvienību pārvaldēs, ciemu un pilsētu dekorēšanai šogad līdzekļu neesot. Kādu dekoru, pieliekot izdomu, iestāde vai uzņēmumi radījuši, tāds tas arī esot. Vecumnieku apvienības pārvaldes Vecumnieku nodaļas vadītājs Lauris Mediņš: “Mēs neuzspiežam noteiktu konceptu ievērot. Atļaujam izvērsties individuāli, katram pašam pēc savām iespējām un gaumes. Nākamos gadus varam veidot kaut kādu kopēju Bauskas novada konceptu, bet par to jārunā vadības līmenī un jāpiešķir papildus līdzekļi budžetā.”

Jelgavā jau vēsturiski galvenais lieldienu dekors ir milzu olas. Šogad tās izvietotas pilsētas mikrorajonos, bet centrālajā skvērā uzstādīti jauni dekori: olas no krāsaina polipropilēna metāla karkasā. 

Jaunu dekoru iegādei un visu dekoru uzstādīšanai un noņemšanai Jelgavā gadā tiekot tērēti aptuveni 10 000 eiro.