Deniss Vasiļjevs izcīna sesto vietu Eiropas daiļslidošanas čempionātā

Latvijas sportists Deniss Vasiļjevs piektdien Kauņā Eiropas daiļslidošanas čempionātā pēc izvēles programmas palika sestajā pozīcijā.

Slidojuma ievadā Vasiļjevs pēc četrkāršā salhova piedzīvoja nelielu kritienu, kam sekoja vēl viena kļūda turpinājumā. Viņš saņēma 71,76 punktus par tehniskajiem elementiem un 84,32 punktus par programmas komponentēm, bet viens punkts latvietim tika atņemts, kopā tiekot pie 155,08 punktiem, kas ir viņa sezonas labākais rezultāts.

Izvēles programmā labāko rezultātu sasniedza francūzis Adams Sjao Hims Fa, kurš nopelnīja 182,04 punktus. Otrais bija itālis Mateo Rico ar 170,44 punktiem, bet labāko trijnieku noslēdza Igaunijas pārstāvis Aleksandrs Selevko, kurš saņēma 166,94 punktus. Latvietim 155,08 punkti deva septīto pozīciju.

Summā pirmo vietu ar 276,17 punktiem izcīnīja Sjao Hims Fa, kamēr sudraba godalgu izcīnīja Selevko, summā iekrājot 256,99 punktus. Pie bronzas ar 250,87 punktiem tika Rico.

Vasiļjevs Eiropas čempionātu noslēdza ar 237,42 punktiem, ierindojoties sestajā pozīcijā.

Trešdien Vasiļjevs īsajā programmā ar 82,34 punktiem ieņēma piekto vietu.

Otrs Latvijas pārstāvis - Kijivā dzimušais Fjodors Kulišs, kuram tā bija debija Eiropas pieaugušo čempionātos ar 60,97 punktiem ieņēma 29.vietu 32 sportistu konkurencē.

Pirms diviem gadiem Tallinā Vasiļjevs izcīnīja trešo vietu, sasniedzot savu punktu summas rekordu brīvajā slidojumā (181,84 punkti) un summā (272,08 punkti), bet pagājušajā gadā Somijas pilsētā Espo Vasiļjevs ieņēma piekto vietu.

Šī viņam ir astotā reize Eiropas meistarsacīkstēs. 2018.gadā Vasiļjevs izcīnīja ceturto vietu, 2020.gadā - sesto, bet 2017.gadā - septīto vietu.

Sezonu Latvijas daiļslidotājs sāka ar septīto vietu slovāku leģendas Ondreja Nepela piemiņas sacensībās, ar 82,40 punktiem sasniegdams sezonas rekordu īsajā programmā. Oktobra beigās viņš ASV pilsētā Alenā ieņēma devīto vietu "Grand Prix" posmā, novembra beigās Japānas pilsētā Osakā "Grand Prix" sacensībās izcīnīja septīto vietu, bet decembra vidū uzvarēja Latvijas čempionātā.

Sieviešu sacensībās Latviju pārstāv Sofja Stepčenko, kura ceturtdien īsajā programmā ar 52,53 punktiem ierindojās 21.vietā un izvēles slidojumu aizvadīs sestdien.

Sacensības beigsies sestdien, bet svētdien noritēs labāko sportistu paraugdemonstrējumi.

Foto; Edijs Pālēns/LETA Deniss Vasiļjevs Pekinas Olimpiskajās spēlēs