“Depo” veikalos ziedo pārtiku; saņemti vairāk nekā 500 pieteikumi

“Depo” veikalu tīkls šodien izplatīja paziņojumu atsaukties sabiedriskā labuma organizācijām, kurām ziedot pārtikas krājumus. Ņemot vērā, ka veikals ierobežojumu dēļ būs slēgts līdz novembra vidum, lai pārtika neietu zudumā, tas dod to bezmaksas organizācijām, kurām šajā laikā īpaši nepieciešams.

Lai pārtika nebūtu jāutilizē, veikalu tīklā “Depo” līdz piektdienas pusdienlaikam saņemti jau vairāk nekā 500 pieteikumu. Tiesa gan - visi pieteikumu iesniedzēji pārtiku nevarēs saņemt. “Protams, ir arī individuālie aktīvisti, bet jāsaprot, ka šajā gadījumā mēs varam sadarboties ar sabiedriskā labuma organizācijām, kurām ir šis statuss, jo pieprasa grāmatvedības likumi,” saka Rimants Jugans, “Depo DIY” mārketinga direktors.

Kā pirmie pēc pārtikas Valmierā ieradās “Centrs Valdardze” pārstāvji, kur ikdienā palīdz vardarbības un krīzes situācijās nonākušiem bērniem, kā arī pilngadīgām personām. “Noteikti, kas vairāk bērniem, produkti, ko var izmantot nodarbībās. Cepumi, kēksiņi, piena produkti ar brokastu pārslām noderēs. Savā ziņā tas ir noderīgi, jo šobrīd klienti ierodas pēkšņi - citreiz izsalkuši, neēduši,” saka Ieva Teclofa, nodibinājuma "Centrs Valdardze" pārstāve.

Veikala “Depo” pārstāvji pieteikumus vērtēja pēc iesniegšanas ātruma un mērķa. Veikala plaukti šorīt tika iztukšoti, ratiņos vesti uz vietu, kur pēc tās ieradīsies organizāciju pārstāvji. Šobrīd tiek ziedota pārtika ar ātro realizācijas termiņu: piens, gaļa, desas, biezpiena sieriņa un cita. “Šonedēļ ir pirmais posms, tad nākamnedēļ skatīsimies nākamās partijas. Ja tuvāko nedēļu laikā beigsies termiņi, attiecīgi atkal uzrunāsim organizācijas, kuru kontakti mums tagad ir sakrituši. Ļoti daudz skatīsimies, kā var likt lietā, lai neiet zudībā,” skaidro Rimants Jugans.

Apjoms, kas “Depo” ir jāizdala, ir liels, līdz ar to - norakstāmo preču klāsts ir tik apjomīgs, ka ziedošana turpināsies. Vai un kā rīkosies citi lielveikali, kuros tirgo pārtiku, taču tie ir ciet, šobrīd informācijas nav.