Deviņgadīgs puika - grāmatu ilustrators

Šopavasar Sabilē plašākai publikai atklājies kāds neparasts talants. Deviņgadīgs puika, kuram tik ļoti patīk grāmatas, ka viņam ir žēl tās atdot bibliotēkai. Jaunais mākslinieks Edvards atmiņas par izlasīto uzzīmē pats. Grāmatu jau ir tik daudz, ka nupat tās sabilnieki varēja novērtēt izstādē.

Deviņgadīgajam Edvardam Treiģim patīk ne tikai grāmatu pasaule, bet arī vilcieni un pasaules kartes. Lasot kartes un vilcienu instrukcijas, viņš pats iemācījās lasīt. Savas grāmatas veidot viņš sāka pandēmijas laikā. “Jau bija jānopērk lielais bloks ar balto papīru, tad izrādījās, ka tas jau beidzies, vajag jau nākamo. Un īpašas krāsas zīmuļus un pildspalvas, lai var uz tā sazīmētā tā spilgtāk uzrakstīt,” stāsta mamma Dace Treiģiene.

Edvards ir no internacionālas ģimenes, tāpēc viņš lasa ne tikai latviešu, bet arī lietuviešu un angļu valodās. Dace Treiģiene: “Es jau reizēm smejos, ka man ir pašai sava dzīvā audiogrāmata, jo viņš vēl nav iemācījies lasīt klusi. Viņš tos savus darbus un arī grāmatas lasa skaļi priekšā, man ir jāklausās. Tā kā sākumā es viņam lasīju priekšā, tā tagad viņš lasa priekšā man.”

Jaunais mākslinieks zīmē katru dienu. Uz jautājumu, kura ir mīļākā viņa zīmētā grāmata, Edvards atbild ļoti patiesi – visas! Izstādē ilustrētās grāmatas ir par Dogmenu un “Grega dienasgrāmata”. Iedvesmojoties no Dogmena, Edvards veidos savu grāmatu par Kaķmenu. “Viņš būs varonis, notiks visādi notikumi Latvijā, Rīgā. Tur būs arī visādas šausmas, un Kaķmens izglābs cilvēkus,” stāsta Edvards Treiģis, grāmatu ilustrators.

Katra Edvarda ierašanās Sabiles bērnu bibliotēkā ir īpašs notikums. Darbiniecēm ne tikai jānovērtē jaunākais darbs, bet jāpalīdz izvēlēties jaunu grāmatu. “Viņš neņem kuru katru grāmatu. Mums neiet viegli, bet pie kaut kāda kopsaucēja nonākam. Kad nāk iekšā bibliotēkā, ir svarīga grāmata un grāmatas ilustrators,” saka bibliotekāre Elīna Stariņa.

Šobrīd Edvards no savas Sabiles bērnu bibliotēkas atvadās, jo kādu brīdi viņš dzīvos kopā ar ģimeni Lielbritānijā. Jaunais mākslinieks sola grāmatas veidot arī angliski. Viņš ļoti priecājas, ka Lielbritānijā būs viņa mīļie vilcieni, jo Edvarda sapnis ir kļūt par vilciena vadītāju. Katrā brīvajā brīdī viņš būs ilustrators.


#SIF_NVZ2022