Deviņus gadus jauns kolcinieks kolekcionē militārus priekšmetus

Klāvs mācības Rojas vidusskolā uzsāka tikai šogad, tāpēc daudzi viņa klasesbiedri un pat skolotāja par puiša iespaidīgo kolekciju uzzināja vien ieraugot improvizētā “Talantu šova” video skolas sociālajos medijos.

Klāva aizraušanās ieinteresējusi arī viņa klasesbiedrus, un viņi pēc tam iztaujājuši savus vecvecākus. Rojas vidusskolas audzēknis Emīls Murāns saka: “Es opim prasīju par armiju, ar kādiem ieročiem viņš šāva. Tādas lietas es prasīju.”

Kamēr Klāvs bija skolā, savas militārās kolekcijas izkārtošanu filmēšanai viņš bija uzticējis vecākiem. Jaunais kolekcionārs gan bijis satraucies, vai viņi būs bijuši gana saudzīgi, tomēr gala rezultātu atzīst par ļoti labu esam.

Klāvs Grīnpukals, kolekcionārs, atzīst: “Visvairāk es uztraucos par šiem te visiem, par uniformām. Nu, tāpēc, ka tās ir grūti dabūt. Es pieviltu savu opi.”

Tieši vectēva stāsti pagājušajā vasarā aizrāvuši Klāvu, un viņš sācis kolekcionēt militāros priekšmetus. Armijas formu vectēvs līdz šim nebija devis nevienam – nu uzticējis tikai mazdēlam. Kā arī atbildējis uz jautājumiem par dienēšanu uz atomzemūdenes.

“Viņš daudz ko stāstīja par zemūdeni. To, ka viņš esot tīrījis atomreaktora vāku un vēl gulējis uz torpēdām,” atminas kolekcionārs.

Vēsturi viņš izzina, iztaujājot vectēvu, skatoties dokumentālās filmas un lasot vēsturiskas, militāras grāmatas. Taču grāmatas, kas skolā jālasa 3.klases audzēkņiem, viņš lasa ļoti nelabprāt.

Klāvs Grīnpukals: “Tas nav tik interesanti, tās pasakas ir garlaicīgas. Ir viens ļoti rets ierocis, ko es gribētu dabūt. Tas ir ložmetējs. Viņu sauc Stinger, bet tas laikam ir angļu valodā. Tāpēc, ka neviens tāds nav saglabājies, tas ir pašam jāuztaisa. Tur vajag no M1 Garand rokturi un laikam no Browning ložmetēja izņemt ārā to tur vidējo, salikt visu kopā. Es tikai nezinu, kā tas ir jādara.”

Jāpiebilst, ka Klāvs vēl nav izdomājis, par ko kļūt nākotnē, taču viņš ir pārliecināts, ka pavisam noteikti tas būs saistīts ar militāro jomu.


Foto: FreePik