Dikļos piemin režisoru Uģi Brikmani

Godinot izcilā režisora Uģa Brikmaņa piemiņu, pagājušās nedēļas nogalē Neikenkalna dabas koncertzālē izskanēja emocionāli piesātināts koncerts “Augusta debesīs – Tautumeitas. Imants Ziedonis. Man labvēlīgā tumsā”.

Uģis Brikmanis savulaik rosināja pirmo latviešu Dziesmu svētku norises vietā Dikļos ierīkot estrādi. Tā pirms dažiem gadiem tapa Neikenkalna dabas koncertzāle, un klausītāji uz to ierodas, jau zinādami, ka te valda īpaša noskaņa. “Oi, mēs tā kā caur mana dēla sievas piederīgajiem Uģis Brikmanis bija radinieks. Un tā mēs katru gadu… Tā mēs cēlām jauno kopā, jaucām veco [estrādi] ar Uģi,” saka Vija, koncerta apmeklētāja no Dauguļiem.

 “Pirmkārt, mēs atbraucām tāpēc, ka mēs bijām nolēmušas – brauksim uz pirmo koncertu, kas mums patiks, jo mums tagad ir sertifikāti! Mums gribas apskatīt kaut ko klātienē, kaut kādu kultūras pasākumu. “Tautumeitas” mums patīk un tāda mūzika. Ko mēs sagaidām? Atpūtu! Tas ir noskaņu vakars, un šī vieta vispār ir tāda noskaņīga,” stāsta Daiga Meldere un Ilze Grietiņa, koncerta apmeklētājas no Madonas.

Respektējot režisora novēlējumu, ka šī vieta vienmēr jāpiepilda ar dziesmām, mūziku un cita veida latviešu kultūru, nu jau trešo gadu Neikenkalna estrādē notiek koncerts “Augusta debesīs” – tā pirms pasākuma pastāstīja tā veidotāji. “Īpašs notikums, ko es arī pati gaidu, - tas ir Imants Ziedonis ar “Epifānijām”, ar dzeju, ar šo savu mūžīgi gan nebēdnīgo, gan arī dziļo viedumu. Mums visiem tāds ļoti būtisks un īpašs autors, kurš savīsies kopā ar “Tautumeitu” mūziku,” saka Laima Jansone, koncerta mākslinieciskā vadītāja, koklētāja.  

Uģis Brikmanis nebūtu vēlējies, lai piemiņas sarīkojumi ir sērīgi un asaraini - ir pārliecināti koncerta rīkotāji. Kopš viņa aiziešanas mūžībā 2018. gada 9. augustā, pagājuši trīs gadi, taču netieša režisora klātbūtne sarīkojumos esot jūtama joprojām. “Visus iepriekšējos gadus mēs šos koncertus organizējām pa dienu, un tās debesis katru gadu bija vienkārši brīnišķīgi skaidras un laiks – vienkārši brīnišķīgs. Un tagad arī. Mēs skatāmies: pa dienu varbūt lija lietus, bet, kāds laiks ir tagad? Vienkārši fantastisks. Es domāju, ka Uģis par to parūpējas, lai viss būtu tā kā vajag,” pauž Nora Urbāne, Valmieras novada Kocēnu kultūras koordinatore.

Augusta debesīm virs Dikļiem pamazām satumstot, klausītāji ļāvās “Tautumeitu” mūzikas un Ziedoņa dzejas maģiskajai noskaņai.