Disku golfu spēlē arī sniegā

Nav sliktu laika apstākļu, ir vienkārši nepiemērots apģērbs – to var apstiprināt arī disku golfa spēlētāji. Viņiem netraucē ne kupenas, ne lietus un vējš. Jāpiebilst, vienīgā problēma ziemā ir tāda, ka var sanākt pazaudēt diskus.

Iepriekšējā ziemā tik daudz spēlētāju nav bijis - pandēmija ļāvusi disku golfam uzņemt jaunus apgriezienus ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. Ņemot vērā, ka telpās treniņi notikt nevar, citu sporta veidu pārstāvji savu brīvo laiku labprāt pavada disku golfa trasē. Šo iespēju izmanto arī florbolisti.

Disku golfa spēlētājs Matīss Jorens Švedenbergs uzsver, ka sezona ir nevis atcelta, bet uzlikta uz pauzes. “Kad bija tas pirmais vilnis martā, tad bija pilnīgi viss ciet Talsos. Bija visi stadioni ciet, un tad varēja divi cilvēki pulcēties. Tad arī pavilku līdzi Klāvu. Ja nebūtu tik azartiski viņš sācis disku golfu spēlēt, tad es arī tik azartiski to nebūtu sācis spēlēt.”

Klāvs Araks stāsta, ka vēlējies darīt kaut ko aktīvu dabā. Vienu reizi pamēģinājis disku golfu – iepatikās.

Neiespējami šķiet pavadīt laiku kopā ar draugiem. Disku golfa golfa trasē ir iespēja ievērot distanci, ejot spēlēt apli. Citus spēlētājus var nemaz nesatikt. Deviņkalnu trasē arī ziemā un sniegā spēlētāju netrūkst. Nedēļas laikā to apmeklē līdz 100 sporta veida piekritēju.

Deviņkalnu disku golfa parka pārstāvis Kalvis Frīdenbergs stāsta, ka, ja iziet divus apļus, tie ir seši līdz septiņi kilometri. “Spēlējot disku golfu, tas ir tāds klikšķis. Tu nemaz neesi pamanījis, tu pat nepiedomā. Tas ir tas svarīgākais. Viegli ievērot visus noteikumus, neko nepārkāpt un būt veseliem,” viņš pauž un piebilst, ka sniega biezums šobrīd netraucējot spēlēt.

Marta Roģe, disku golfa spēlētāja, atzīst, ka mūsdienās visiem aktuāla ir brīvā laika pavadīšana, fiziskā aktivitāte. Lai gan ar draugiem nesanāk, to darīt var ar ģimenes locekļiem.

Deviņkalnu parka pārstāvji stāsta, ka ziemas laikā jauni spēlētāji parasti klāt nepienāk - savas prasmes pilnveido jau esošie. Vasarā interesenti varēšot apgūt šo sporta veidu pie trenera. Disku golfs ir tā aktivitāte, ko var veikt sportisti, kas savā sporta veidā guvuši traumas, vai profesionālā karjera tuvojas izskaņai. Tā noticis ar Juriju Siņkeviču, kurš reiz bijis volejbolists, tad kopā ar draugiem izveidoja Deviņkalnu disku golfa parku Talsos. Tagad viņš ir Latvijas disku golfa federācijas prezidents.

Jurijs Siņkevičs: “Iesaku pašvaldībām apsvērt iespēju uzstādīt savās teritorijās disku golfa parkus, lai dotu iespēju cilvēkiem aktīvi pavadīt brīvo laiku ne tikai pandēmijā, bet arī visā citā laikā. Disku golfs ir lēts sporta veids, spēlējams visu cauru gadu. Aicinu cilvēkus nesēdēt mājās, droši doties uz trasēm, izbaudīt sporta veidu, trenēties un, cerams, redzēt kādu jaunu seju Latvijas čempionātos, Latvijas kausos, komercturnīros! Cerams, ka mūsu pulks augs un arī trašu daudzums augs!”

Šobrīd Latvijā ir 27 disku golfa trases, bet top aizvien jaunas.