Divos Jēkabpils novada ciemos ierīkots ielu apgaismojums

Divos Jēkabpils novada ciematos tagad ir kļuvis daudz gaišāks – Rubenes pagasta Rubeņos un Slatē izbūvēts ielu apgaismojums ar energoefektīvajiem LED gaismekļiem.

Jēkabpils novada Slatē diennakts tumšajā laikā spīd ielu apgaismes spuldzes. Tā tas ir pavisam nesen – pirms ielu apgaismojuma ierīkošanas ciems grima tumsā. “Pirms projekta īstenošanas mums dega tikai šī dzeltenā lampa, kas ir aizmugurē. Vairāk šeit nebija neviena apgaismojuma. Viss bija tumšs. Rubeņos puse bija apgaismota jau, tagad pieslēdzām ciematu un daudzdzīvokļu mājas apgaismojumam,” saka Guntars Čūriška, Rubenes pagasta komunālās saimniecības vadītājs.

Īstenojot Jēkabpils novada pašvaldības projektu, īsi pirms Ziemassvētkiem izbūvēts ielu apgaismojums Rubeņu un Slates ciemā. Darbus veica SIA “AAO Projekts”, būvdarbu izmaksas bija 67 tūkstoši eiro (neieskaitot PVN). Darbi ilga aptuveni vienu mēnesi. “Aukstumi traucēja cilvēkiem strādāt, nav jau tā. Vēl jau palika darbi, varēs redzēt, ka vajadzēs līdzināt. Tas paliek uz pavasari viss,” pauž Guntars Čūriška.

Apgaismojums ir gan pie sabiedriskajām ēkām, gan dzīvojamām mājām. Vietējie iedzīvotāji pozitīvi vērtē izmaiņas. “Agrāk dzīvojām kā čukčas 21.gadsimtā. Tagad mēs esam normāli, mums ir gaišs no rīta, vakarā. Mēs nemaldāmies. Es cik reizes aizgāju mājai garām, kad bija tumšs. Sieva saka – tu rīta pusē tikai atnāc. Kādreiz mēs pa tumsu dzīvojām. Visiem bija kūtiņas, visas gāja uz kūti pa tumsu, tagad, kad mēs esam palikušas tikai kādas trīs sieviņas, kas iet uz to kūti, tad ir gaišs,” stāsta Andris un Veneranda, Slates iedzīvotāji.

Lai taupītu elektrību, jaunās laternas deg tikai vakara stundās un no rīta, savukārt no 23.00 vakarā līdz sešiem no rīta tās tiek izslēgtas.