Dokumentālais seriāls "Interņet: Krievijas interneta vēsture" kanālā ReTV

Dokumentālais seriāls par interneta pirmsākumiem Krievijā un tā izmaiņām laika gaitā – no pilnīgas brīvības 90. gados līdz dzelžainai cenzūrai šodien.

1994. gada aprīlī sākas Krievijas interneta jeb "RuNet" vēsture ar ".ru" galvenā domēna reģistrāciju. Interneta attīstība parādīja sociālus un politiskus procesus valstī.

Krievijas interneta pamatā ir amerikāņu operētājsistēma, kas tika pielāgota Krievijas tirgum. Kad vajadzēja izveidot pirmo mājaslapu, nevienam programmētājam nebija ne jausmas, kā tas notiek, tāpēc atvēra HTTP izgudrotāja Tima Bernersa-Lī lapu, nokopēja kodu, izmainīja tekstu un uzdeva par savu lapu.

Pirmie "RuNeta" aizsācēji bija jaunākie zinātnieki un bijušie laboratoriju vadītāji. Viņi bija godīgi darbinieki, bet biznesā – analfabēti. 90.gadu beigās viņus nomainīja uzņēmēji.

Kāpēc pēc Vladimira Putina kļūšanas par prezidentu Krievijas interneta pionieri bija spiesti pamest dzimteni, uzzini Andreja Lošaka dokumentālajā seriālā "Interņet: Krievijas interneta vēsture" trešdienās plkst. 21.25 kanālā ReTV.