“Draugiem Group” Cēsīs investē ēku atjaunošanā

Tuvāko gadu laikā uzņēmums “Draugiem Group” plāno ieguldīt visai iespaidīgas investīcijas, lai atjaunotu divus vēsturiskus namus Cēsīs. Senajā Konrāda namā un koka mācītāja mājā būs vieta gan uzņēmuma vajadzībām, gan arī tos brīvi varēs apmeklēt ikviens interesents. Zīmīgi, ka Konrāda nams savā ziņa atgūs tā vēsturisko būtību. 

Jau daudzus gadus vēsturisko Konrāda namu Cēsu vecpilsētas sirdī ieskauj zaļš celtniecības tīkls, lai garāmgājējiem no drūpošā nama nekas neuzkristu uz galvas. Ēka celta 20. gadsimta mijā kā īres nams, kura pirmajā stāvā atradās dažādas darbnīcas. “Pirmajā stāvā izvietojās kādi veikaliņi, bija tējnīca, otrajā stāvā strādāja, piemēram, drēbnieks, spodrgludinātava. Tad arī bija kāds skolotājs, pie kura varēja nākt mācīties vācu valodu,” saka vēsturniece Dace Cepurīte.

Nams tolaik atradās ļoti izdevīgā vietā. Turpat blakus vēsturiskais tirgus laukums, kuru tagad dēvē par Rožu laukumu. Iepretī Svētā Jāņa baznīca. Savu laiku šeit atradies arī Cēsīs pirmais kinematogrāfs. 

Dažus soļus tālāk koka ēka, kuru pilsēta savulaik cēla baznīcas ķesterim, bet nedaudz vēlāk tajā iekārtota zēnu elementārskola.  Šos namus atgriezīsim to sāktonējā, vēsturiskajā izskatā, tā, rādot ēku vizuālās skices, stāsta uzņēmuma “Draugiem Group” pārstāvis Jānis Palkavnieks. “Dzīvojamā platība, “Draugiem Group” birojs, kā arī kāda kafejnīca vai restorāns. Mana prognoze, ka būvdarbi varētu sākties nākamgad. Vai tā būs, to nekad nevar zināt, jo jārēķinās, ka būvdarbu laikā var atrastie arī kādi arheoloģiskie atradumi. Tāpēc prognozēt būvdarbus nevar neviens. Prognozēt, kad būvdarbi tiks pabeigti, vēsturiskā vietā es noteikti neuzņemos.”

Starp abām senajām ēkām taps pavisam jauns nams. Šeit iecerēta skatu platforma, no kuras ikviens varēs ielūkoties Cēsu pils dārzā. Redzot, kādā stāvoklī šobrīd ir vēsturiskās ēkas, skaidrs, ka būs nepieciešami ievērojami līdzekļi, lai iecerēto īstenotu. Cik daudz, ‘’Draugiem Group’’ pagaidām neatklāj. Zināms, ka uzņēmuma pamatkapitālā, kurš dibināts, lai šo projektu īstenotu, ieguldīti divi miljoni eiro. Jānis Palkavnieks: “Vēl pirms 10 gadiem lielākā daļa darbinieku “Draugiem” bija no Cēsīm. Arī viens no īpašniekiem Agris Tamanis dzīvo Cēsīs, pēc viņa vārdiem Cēsis ir devušas mūsu uzņēmumam ļoti daudz, pašu vērtīgāko – foršus cilvēkus.”

Uzņēmums vēlas attīstīt ne tikai ēkas, bet arī tām pieguļošo Rožu laukumu. Pašvaldība šeit rekonstrukciju veica pirms vairāk nekā 10 gadiem. Pašlaik turpināsies diskusijas ar iedzīvotājiem, vai un kādi papildinājumi šeit būtu nepieciešami.


Foto: Draugiem Group