Dukuri meklē jaunus skeletona sportistus

No idejas līdz realizācijai pagāja seši gadi. Šovasar brāļu Dukuru tēva Daiņa vadībā izveidota skeletona treniņu programma. Lai gan Martins un Tomass vēl turpina braukt skeletonā, jāmeklē jauni sportisti, lai pēc leģendāro skeletonistu karjeras beigām neizveidojas sportistu iztrūkums.

Vasarā liek pamatus sacensībām ziemā – tāda ir skeletonistu ikdiena gada siltākajos mēnešos. Siguldas stadionā sapulcējušies jaunieši, kuri jau nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem, piemēram, vieglatlētiku, basketbolu, badmintonu, bet tagad ir gatavi izmēģināt savus spēkus skeletonā. “Kā vienmēr latiņu es lieku augstu, lai būtu pēctecība tam, ko izdarījis Tomass ar Martinu, šobrīd ir liels medaļu un balvu klāsts gribas, lai kāds no bērniem varētu sasniegt viņu līmeni,” skaidro Dainis Dukurs, skeletona treneris.

Pirmajā skeletona atlasē piedalījās 51 jaunietis vecumā no desmit līdz 17 gadiem, līdz nākamai kārtai no šī 51 tika tikai 13, taču ieradās vēl daudzi citi, jo Dukuru vārds ir zināms, mērķis ir cēls - varbūt kādreiz startēt olimpiskajās spēlēs. Pirmais pārbaudījums - 20 metru skrējiens un lēciens tālumā no vietas.

Citus sportistus atnākt uz treniņiem motivēja brāļu Dukuru panākumi. “Es skatos pa TV sacensības ļoti jauki, ka Latvija uzvar. Man pašai ir vēlme piedalīties kādās sacensībās,” saka Emīlija, kas vēlas braukt skeletonā. “Nodarbojos ar skriešanu neprofesionāli, bet pati dažreiz skrienu, esmu piedalījusies arī maratonā, bērnu – divi kilometri.”

Norādes jaunajiem sportistiem dod treneris Ivo Šteinbergs, kurš kopā ar Daini Dukuru meklē skeletona talantus. Tāpat tiek veidota sportistu datubāze, lai redzētu rezultātus un nezaudētu saikni ar jauniešiem, kuri iespējams vēl šaubās par trenēšanos skeletonā, bet pēcāk to gribēs darīt. “Nākamajā solī baudīsim, kā šie kandidāti skrien pa ledu. Mums ir unikāla iespēja Siguldā mākslīgā ledus estakāde, tā būs atvērta septembrī un sāksies nākamie testi bieži ir tā, kurš nav ātrs, stadionā ir ātrāks uz ledus un otrādi, tāpēc skatīsimies. Paši mēģināsim uzaicināt tos, kuri jau ir tālāk dzirdēju, ka no Saulkrastiem un Rīgas ir atbraukuši ir izteikuši vēlmi no Valmieras,” skaidro Dainis Dukurs, skeletona treneris.

Labākie no labākajiem sacensībās varētu piedalīties 2024. gada jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā, turpināt ceļu uz 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Itālijā. Padomus jaunajiem sportistiem solīja sniegt arī Martins un Tomass Dukuri.