Dukurs: no šīs grupas bērniem būs, kas uzkāps uz pjedestāla

Kamēr brāļi Dukuri gatavojas doties uz olimpiskajām spēlēm Pekinā, tikmēr Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē turpina trenēties jaunieši Skeletona akadēmijā.

13 jaunieši jau astoņus mēnešus mācās skeletona skolā. Treneri saka - nu jau varot pamanīt pirmos darba augļus. “Esam nopietni strādājuši, tāpēc viņi ir kāpuši uz augšu, ka var startēt no šejienes. Mēs ar Daini iedodam tieši to, ko viņiem vajag, un tur vienkārši viss iet uz augšu. Protams, tas pirmais izrāviens ir ļoti liels. Kad arvien profesionālāk, tad nav tik liela tā izaugsme, bet, jā, esmu ļoti apmierināts,” atzīst Ivo Šteinbergs, Siguldas Skeletona akadēmijas treneris.

Papildus jaunajiem sportistiem izrādījis savu iniciatīvu arī cilvēks ar invaliditāti, arī sportisti no Ukrainas un citām valstīm. “Mēs arī paņēmām paspārnē divus Ukraiņu sportistus rudenī. Treneris palūdza, vai mēs varam viņus pagatavot, iemācīt braukt, jo viņi ir tieši tāda paša vecuma. Mēs viņus arī sagatavojām, veiksmīgi startē Eiropas kausā. Pa pēdējām vietām, protams, bet šeit mēs iemācījām pamatus viņiem tā, lai var braukt pa citām pasaules trasēm,” stāsta Ivo Šteinbergs.

Tuvākie mērķi jauniešiem ir piedalīties Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, kur plānots pieteikt divus zēnus un divas meitenes. Šodien treniņā bija septiņi sportisti. Visi atzīst, ka braukt lejā ar galvu pa priekšu sagādā patīkamu adrenalīna sajūtu. Sportisti treniņā veic divus braucienus. Pēc katra brauciena treneri parāda, kas vēl ir jāpielabo, lai nākamajā braucienā būtu vēl labāks sniegums.

Akadēmijas otrs treneris ir Dainis Dukurs, kurš svin 65 gadu jubileju. Viņš atzīst, ka, trenējot jaunos sportistus, nepieļaus tās kļūdas, kuras pieļāva, trenējot dēlus. “Es šobrīd zinu daudz vairāk, nekā es zināju pirms divdesmit gadiem. Esmu pats audzis, iemācījies, izveidojis labu komandu. Mēs vairs nekāpsim uz tiem grābekļiem, uz ko mēs kāpām kādreiz - ar labo kāju, ar kreiso kāju. Mums ir zināms ceļš, mums ir zināms, ko darīt, kā darīt. Es šobrīd nevaru pateikt, kurš no viņiem būs pasaules čempions un kurš brauks uz olimpiādēm, bet tā atdeve no bērnu puses ir tik godprātīga un pareiza, ka mēs treneri nedrīkstam strādāt citādāk, kā strādājām, bet es tur redzu potenciālu. Es domāju, ka no šīs grupas bērniem būs kāds, kas uzkāps uz pjedestāla,” saka Dainis Dukurs, skeletona treneris.

Šobrīd vēl brāļi Dukuri aizvada pēdējos treniņus Latvijā. Martins trenē starta ieskrējienu, bet Tomass aizvada fiziskos treniņus Siguldas olimpiskajā centrā. “Pasaules kausa sezona ir noslēgusies, ir jānovelk trekna strīpa. Kas izdarīts – izdarīts, un tagad sākās viss no gala, pilnīgi no nulles. Cita trase, cits ledus, citas sacensības ar ļoti lielu atbildību. To, ko mēs varējām izdarīt mājās, mēs esam izdarījuši,” uzsver Dainis Dukurs.

Brāļi Dukuri jau rīt dodas uz Pekinu, lai 10. un 11. februārī stātos pie starta līnijas. Vēl dosies Skeletona akadēmijas treneris Ivo Šteinbergs, bet viņš pārstāvēs Kanādas izlasi treneru korpusā.