Dunavas pagastā applūdušas piecas saimniecības

Ūdens līmeņa kāpums Daugavā šobrīd nerada draudus Jēkabpils pilsētai, kas jau janvārī piedzīvoja plūdus, bet citādāka situācija ir Jēkabpils novada Dunavas pagastā. Pārplūstot Daugavai, ir applūduši autoceļu posmi, vairākas saimniecības, kā arī labības lauki.

Autoceļš ved uz vairākām saimniecībām, kas šobrīd ir nošķirtas no ārpasaules. Lai nodotu pienu un lai saņemtu pārtiku, vietējie iedzīvotāji izmanto laivas. Šāda situācija šobrīd ir Jēkabpils novada Dunavas pagastā. Plūdi skāruši 26 saimniecības, no kurām piecas ir applūdušas, bet 21 applūduši piebraucamie ceļi. 

Pagasta pārvaldes pārstāve Aina Rimša skaidro, ka pagaidām visi plūdu skartie iedzīvotāji izvēlējušies palikt mājās. “Piektdien ar pašvaldības policistiem braukājām, saņēmām iesniegumus par atteikšanos evakuēties, bet uz Dunavas skolu ir atvestas 10 gultas, guļammaisi, gultasveļa katram gadījumam, ja cilvēki tomēr izdomā evakuēties. Saistībā ar pārtiku viņi ir apzināti, pašlaik vēl viņiem ir, neko vēl nevajag, bet varbūt uz Lieldienām, ja netiks ārā, vajadzēs kaut ko. Mēs katru dienu uzturam sakarus, es apzvanu, prasu, vai nevajag zāles, vai nevajag pārtiku. Galvenais jau, ka piens, jo tur ir slaucamās govis, un piens tomēr jānodod. Vienai saimniecībai pašlaik palīdz izvest, jo pa Cukuriņu ceļu vēl varēja iebraukt un aizvest to pienu prom. Ja applūdīs tas ceļš, tad turpmāk vedīs arī no pārējām saimniecībām. Ir sarunāts ar vienu cilvēku, kas to visu darīs.”

Applūdusi arī Daugavas pārceltuves infrastruktūra un pie pārceltuves esošā atpūtas vieta. Plūdu dēļ satiksmei ir slēgts gan valsts autoceļa posms, kas ved no Dunavas uz Cukuriņiem, gan vairāki pašvaldības autoceļu posmi. Pārplūstot Daugavai, ūdenī ir arī liela teritorija labības lauku, pļavu un mežu. Applūdušajās teritorijās labprāt uzturas ziemeļu gulbji un citi ūdensputni.