Dundagas novada domi šobrīd neatlaidīs

Dundagā šodien notiek divas ārkārtas sēdes – tas gan nav nekas neparasts, jo tieši tā šobrīd šeit tiek pieņemti lēmumi. Dundagas novada domē darbu uzsāka divi jauni deputāti, taču divu mēnešu laikā pie jauna mēra tā arī neizdevās tikt.

Par jaunu mēru Dundagas novada domes deputātiem bija jāvienojas līdz 28 .martam, taču - neveiksmīgi. Šobrīd deputāti darbu turpina kā ierasts – ārkārtas sēdēs. Tās vada iepriekšējais mērs, kurš šobrīd ir deputāts, tāpēc no malas šķiet, ka dzīve bez mēra Dundagā daudz nav mainījusies.

Dundagas novada pašvaldības izpilddirektore Janita Vanda Valtere atzīst, ka administrācijai uz sēdēm jāgatavo vairāk lēmumu, ko iepriekš vienkārši parakstīja domes priekšsēdētājs. Tāpat pietrūkstot, kā saka Janita Valtere, “četru acu principa” jeb mērs visus dokumentus varējis papildus pārbaudīt. Viņasprāt, novada vadība ir nepieciešama.

Janita Vanda Valtere: “Tomēr, lai klātienē virzītu kādus jautājumus, lai paprasītu viedokli, kādas ir priekšsēdētāja domas, jo tomēr viņš uz domi virzīja visus jautājumus.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) seko līdzi domes sēdes norisēm, pieņemtajiem lēmumiem un pagaidām guvusi pārliecību, ka visas funkcijas iedzīvotājiem tiek nodrošinātas.

Nespēju divu mēnešu laikā tikt pie jauna mēra, VARAM ministrs vērtē negatīvi, taču, ministrijasprāt, šobrīd, kad līdz jaunām vēlēšanām ir divi mēneši, nav samērīgi atlaist domi. Turklāt - arī neesot ātrs process.

Artūrs Toms Plešs, VARAM ministrs (AP), saka: “Šajā brīdī pats svarīgākais ir tas, ka tiek iedzīvotājiem nodrošināti visi nepieciešamie pakalpojumi, tiek nodrošināta pašvaldības funkciju pildīšana. Un, protams, ja tas šajā laika posmā netiks darīts, tad ministrija noteikti ķersies pie citiem mēriem.”

Ministrija atkārtoti vērsīsies pie pašvaldības, aicinot vienoties par mēru un vietnieku. Marta vidū divi deputāti nolika savus mandātus, un šodien viņu vietā stājās jauni, kas ministrijai viešot cerību.

Ja deputāti par jaunu domes priekšsēdētāju nevienosies, izpilddirektore Janita Vanda Valtere esot gatava novada dzīvi turpināt vadīt arī līdz vēlēšanām jūnijā.


Foto: unsplash.com