Džemperi un pateicības raksti. Pateicas tiem, kuri janvārī glāba Jēkabpili no plūdiem

Jēkabpilī pasākumā pašvaldība pateicās tiem, kuri janvārī glāba pilsētu no plūdiem, kas pēdējās desmitgadēs nebija pieredzēti.

Godināšanas pasākumā Jēkabpils novada pašvaldība varoņiem pasniedza pateicības rakstus un speciāli šim notikumam dizainētus džemperus. Kopumā pateicības raksti piešķirti vairāk nekā 500 cilvēkiem, bet mutisku paldies domes pārstāvji izteica ikvienam iedzīvotājam. Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “Daudzi no jums klausījās ziņas attālināti, neatrodoties pilsētā. Paldies jums par to! Jūs ļoti saudzējāt mūsu drošības spēku, darbinieku veselību un uzmanību, jo viņiem nevajadzēja pievērsties šim tūrismam, kurš tajās dienās bija ļoti izplatīts. Ikviens, kurš sekoja līdzi, bet negāja uz dambi skatīties – paldies jums par to, jo tas būtu ļoti apgrūtinājis šos darbus. Mums stāv priekšā nākamie darbi, dambis, kas jāsakārto, lai šādas bailes vairs nebūtu jāizcieš. Paldies visiem, lai šodien jauki svētki, dambim, lai stipra noturība.”

SIA “Jēkabpils PMK” tehniskais direktors Māris Avens saka: “Nebija īsti laika domāt un spriedelēt, kas un kā, bija vienkārši jārīkojas. Bija operatīvi jāpieņem lēmumi, jārīkojas, tāpēc tā apziņa nāca pēc tam, kad sāki aptvert, ko un kā tu esi darījis.”

Ekskavatori, ar kuriem plūdu dienās tika stiprināts dambis un lauzts ledus sablīvējums lejpus pilsētas, ir kļuvuši par Jēkabpils ziemas plūdu simbolu, tādēļ divas no šīm tehnikas vienībām pasākuma vakarā bija atvestas uz laukumu. Ikviens varēja iekāpt iekšā un nofotografēties. “Es personīgi tajās dienās strādāju ar ekskavatoru. Pildīju ekskavatorista darbu, stiprināju dambi. Neko īpašu neesmu darījis. Tajā momentā nedomāju neko par bailēm,” norāda zemnieku saimniecības “Daugava” pārstāvis Renats Kovaļovs.

Visu Jēkabpils varoņu vārdi un uzvārdi ir uzdrukāti uz liela izmēra plakāta, kas izvietots Vecpilsētas laukumā, lai ikviens interesents varētu iepazīties sīkāk ar sarakstu un nofotografēties pie tā. Lielai daļai varoņu dāvanas tiks nogādātas tuvāko dienu laikā, jo klātienē apbalvot vairāk nekā 500 cilvēku nebija iespējams.