Dzīvokļu īpašniekiem jāmeklē jaunas mājas

Jelgavā kāda vairāk nekā simts gadus sena ēka atzīta par dzīvošanai nederīgu. Lai gan lielākā daļa dzīvokļu ir privātīpašums, iedzīvotājiem tagad jāmeklē jauns miteklis, kā arī jāvienojas vai nu par ēkas kapitālo remontu vai nojaukšanu.Visgrūtākā situācijā nonākuši pensionāri, kuri ar savu pensiju nevarot atļauties ne īrēt dzīvokli, ne samaksāt par remontu.

Divstāvu koka ēka Palīdzības ielā 2 Jelgavā ir viena no retajām, kas saglabājusies vēl no pirmskara apbūves. Jau pirms desmit gadiem būvinspektori brīdinājuši iedzīvotājus par ēkas slikto tehnisko stāvokli, bet tagad tā atzīta par avārijas stāvoklī esošu un dzīvošanai nederīgu.

Natālija Ļubina, būvinspekcijas vadītāja: “Apsekojot vizuāli ēku mēs konstatējām, ka pagrabstāvā koka sijas ir satrupējušas un atrodas avārijas stāvoklī. tā kā mums apsekošana ir tikai vizuāla, mēs ļoti steidzīgi pasūtījām sertificētam būvinženierim atzinumu. Viņš ļoti ātri uztaisīja atzinumu, kurā atzīts, ka pārsegums ir avārijas stāvoklī un jebkurā brīdī iespējama iebrukšana.”

Bīstamākās esot vietas pie ieejas un koplietošanas koridorā. Dzīvokļa īpašniecei Tamārai ēkas sliktais tehniskais stāvoklis neesot pārsteigums, jo nelielajā mājā, kurā ir seši dzīvokļi no kuriem četri privatizēti, sasaukt kopsapulci un vienoties par nepieciešamajiem remontdarbiem nekad neesot izdevies.

Ja dzīvokļu īpašnieki nespēs vienoties par remontu, kura izmaksas būvinspekcija lēš ap 1000 eiro par kvadrātmetru, dome varot pieņemt lēmumu par ēkas nojaukšanu un izmaksu piedziņu. Jāpiebilst,ka šādi precedenti Jelgavā jau esot bijuši.