Ēdamo sēņu klāsts ir lielāks nekā domājam

Tad, kad parasti dodamies mežā, lasām vien dažas sēnes, ko pazīstam no bērnības. Izrādās - groziņā var likt daudz citas vērtīgas sēnes. Inita Dāniele ir Latvijas dabas muzeja mikoloģe un viena no “Lielās Latvijas sēņu grāmatas” autorēm. Tajā ir vairāk nekā 700 sēņu, bet dabā to ir krietni vien vairāk.

Inita Dāniele, mikoloģe: “Un tad iet mājās un meklē – ir ēdams vai nav? Ne jau galvenais ir kaut ko apēst. Un tieši to es arī gribu uzsvērt arī šajās mācībās – mēs nevaram skatīties uz sēņu valsti kā uz vienu vienīgu ēdam lietu. Pirmkārt, tā ir ļoti interesanta dabas daļa. Un vispirms mēs tomēr noskaidrojam, kas tas ir, un tikai tad jautājam, vai tas ir ēdams vai nē. Jo tas jau nav galvenais kaut ko apēst.”

Talsu mežos ieradās interesenti no dažādām Latvijas malām. Pēc izskata katra sēne ir īpaša. Ja sēņotājs-parastais savā grozā liek sēnes vakariņām vai ziemas krājumiem, tad mikoloģes groziņš ir pilns neparastu sēņu.

Šoreiz semināra dalībnieki savos groziņos lika visas neparastās sēnes, kuras sastapa mežā, lai pēc tam dotos atpakaļ uz mācību centru Mežmāja, lai atpazītu savu guvumu.