Ēdinātāji: mēnesī vienreizlietojamo trauku skaits var sasniegt 40 miljonus vienību

Tā vietā, lai uzņemtu viesus klātienē, kafejnīcām un restorāniem aizvien ēdieni ir jādod līdzņemšanas plastmasas traukos.

Lai gan ēdināšanas uzņēmumu apgrozījums ārkārtējās situācijas laikā ir krities par 70%, uzņēmumu vienreizlietojamo trauku apjoms ir divkāršojies. Akcijas “NĒ plastmasai! JĀ terasēm!” autori saka - runa nav par labu dzīvi, runa ir par izdzīvošanu.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis saka: “Šī te terašu atvēršana dotu Latvijas valdībai bezmaksas iespēju nozarei izdzīvot. Tas no Latvijas valsts budžeta neprasa ne eiro centa, bet nodrošinās tūlītēju ekonomisku efektu un arī sabiedrības tādu emocionālā noskaņojuma uzlabojumu.”

Vēl skaudrāk klājas tiem ēdinātājiem, kuri šajā laikā nav saņēmuši nekādu atbalstu no valsts.

Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” valdes priekšsēdētāja Asnāte Ziemele uzsver: “Mēs gribam strādāt, lai spētu un dotu iespēju izdzīvot arī tiem uzņēmējiem, kas grantus un pabalstus nav saņēmuši, tādējādi glābtu faktiski arī ēdināšanas nozari, īpaši reģionos.”

Akcijas autori, cerot uz valdības atbalstu un izpratni, akciju pozicionē tieši uz plastmasa apjomu - esot aprēķināts, ka Latvijā ir mēneši, kad izmantoto vienreizlietojamo trauku skaits var sasniegt pat 40 miljonus vienību.

Uzņēmēji arī ir pārliecināti, ka klientu apkalpošana āra terasēs rada daudz mazāku epidemioloģisko apdraudējumu.

Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis saka: “Mēs uzskatām, ka šāda ēdiena baudīšana dezinficētās, pieskatītās terasēs noteikti ir daudz drošāka nekā uz ietvēm, uz parka soliņiem vai atsevišķos gadījumos - uz elektrības kastēm vai kādās vēl eksotiskākās vietās...”

Šobrīd nozarē cer, ka, atļaujot apkalpot viesus āra terasēs, pie viena galdiņa varēs sēdēt līdz astoņām personām, kas nav vienas mājsaimniecības pārstāvji. 



Foto: unsplash.com