Eiropols brīdina par pieaugošiem vardarbīgu labējo kopienu draudiem internetā

Internetā pieaug transnacionālo ekstrēmistu labējo kopienu draudi, novedot pie vardarbīgiem uzbrukumiem, brīdinājusi Eiropas policijas organizācija Eiropols.

Divi nesenie uzbrukumi ASV un Slovākijā "ilustrēja satraucošu vardarbīgu labējo ekstrēmistu un teroristu darbību izplatību globālā mērogā," pirmdien norādīja Eiropols.

"Šo uzbrukumu veicēji bija daļa no transnacionālām tiešsaistes kopienām un smēlušies iedvesmu no citiem vardarbīgiem labējiem ekstrēmistiem un teroristiem," skaidroja Eiropas policijas organizācija.

Eiropols un policija no 13 Eiropas Savienības (ES) valstīm un Lielbritānijas pagājušo ceturtdien veica akciju, kurā medīja ekstrēmistu saturu internetā, tai skaitā tiešraides pārraidēs. Tika atrasti vairāk nekā 800 vardarbīga satura piemēri. Pēc tam policija par tiem paziņoja interneta pakalpojumu sniedzējiem un pārbaudīja to reakciju.

Eiropols brīdināja, ka draudi, ko rada vardarbīgs ekstrēmisms un terorisms, pieaug. Organizācija norādīja uz diviem neseniem uzbrukumiem.

Maijā ASV jauns baltādains vīrietis Bufalo nošāva desmit melnādainus amerikāņus, bet oktobrī radikāliem uzskatiem pievērsies pusaudzis Slovākijas galvaspilsētā nošāva divus cilvēkus pie geju bāra.

Šie uzbrukumi ir izgaismojuši tiešsaistes propagandas lielo lomu to radikalizācijas un vervēšanas procesos, norādīja Eiropols.

Vēl viens nesens piemērs ir 25 cilvēku aizturēšana Vācijā par valsts apvērsuma plānošanu. Eksperti terorisma apkarošanas jomā norādīja, ka šo sazvērnieku grupu iedvesmoja internetā sastopamās sazvērestību teorijas, tai skaitā sazvērestības teoriju kustības "QAnon" idejas.


Foto: Freepik