Ekonomiski padomi apkures sezonai

Rudenī laika apstākļi var mainīties pat ļoti strauji. Kamēr vieni savos mājokļos jau drebinās, tikmēr citi par siltuma trūkumu vēl nesūdzas. Apkures sezonā telpās gaisa temperatūrai vajadzētu būt no +20 līdz +22 grādiem. Temperatūra nedaudz var atšķirties dažādās telpu grupās, kā arī to var samazināt nakts stundās.

Ventilācija un pareiza vēdināšana apkures sezonā ir viens no būtiskākjiem aspektiem, lai klimats mājoklī būtu patīkams. Vidēji stundā nepieciešamas 20 līdz 30 kubikmetri svaiga gaisa. Tas ir svarīgi, lai dzīves vietā neveidotos pārlieku liels mitrums, par ko nereti liecina ūdens lāsītes, kas uzkrājas uz logiem.

Ilmārs Skādulis: SIA “Valmieras namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs: “Ja nebūs ventilācijas, tad apkures laikā būs paaugstināts mitrums, nebūs komforta, gribēsies augstāku temperatūru un tērēt vairāk siltuma. Ja gribam pareizi izvēdināt, tad nogriežam radiatoru uz 1 vai 0, atveram logu vaļā, paši izejam ārā, 3 līdz 5 minūtes izvēdinām, tad taisām logu ciet un pēc 5 – 10 minūtēm griežam atpakaļ radiatoru. Tas ir visekonomiskāk.”

Lai samazinātu siltuma zudumus, kas rodas caur logu stikliem, tos iespējams apstrādāt ar speciālu plēvi. Savukārt vēl, lai taupītu, speciālists iesaka rūpīgi sekot līdzi, kā mājokļos tiek lietotas siltās grīdas. Dienas laikā siltās grīdas vēlmas noregulēt uz zemāku temperatūru, savukārt vakaros un rīta stundā nedaudz augstāku. Taču, lai tā darbotos efektīvi, silto grīdu nav ieteicams slēgt iekšā un ārā.Foto: Pexels.com