Ekoskolas bērni pēta sniega tīrību

Sniega daudzums nedēļas otrajā pusē Talsos krietni saruka. Pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Pīlādzītis” bērni saka, ka viņi to apēduši neesot – vienkārši izkusis. Pagājušajā nedēļā viena no ekoskolas grupiņām veica eksperimentu. Novērojumi liecina, ka mazie sniegu patiešām ēd mazāk.

PII „Pīlādzītis” pedagoģe Madara Čulkstāne pauž: “Pirms tam, uz kalniņa atrodoties, sniegs tika pagaršots ik pa laikam. Tad tagad tā nav, un, ja kāds tā izdara, tad viņi atgādina, kāds eksperiments ir veikts.”

Paši bērni izdomā eksperimentus. Konkrētā tēma radusies, runājot, ka putni ēd sniegu, lai padzertos, un bērni gribējuši izpētīt, kāds tad sniegs nonāk putniem vēderā. Vienai grupiņai bija uzdevums atrast tīro, bet otrai – netīro sniegu.

Inita Upnere, PII „Pīlādzītis” audzinātāja, stāsta, ka ļāvusi bērniem iet pa visu bērnudārza teritoriju un meklēt. Viņa atzīst: “Un visnetīrākais sniegs bija tieši tur, kur stāv audzinātājām automašīnas.”

Madara Čulkstāne stāsta, ka bērni teikuši, ka tīrais sniegs smaržojot pēc gurķiem, taču netīrais – pēc izpūtēja dūmiem.

“Bitīšu” grupiņas audzēkņi stāsta, ka, ja ēdīs sniegu, būs mikrobi vēderā. Kāds pat piebilst, ka sniegā esot dubļi pat tad, ja tos neredz.

Galvenais bērnu secinājums – netīro sniegu rada paši cilvēki. Sniega ēšanas tēma nenovecošot nekad un šos eksperimentus ekoskola varēs atkārtot ik gadu, jo, atnākot ziemai, aizmirstam par netīrību un sniegs garšo mums visiem.

Inita Upnere, PII „Pīlādzītis” audzinātāja, pauž: “Es piekrītu tām audzinātājām, kuras saka, ka sniegs tad, kad viņš ir kā vafele, var paņemt sērsnu, viņu grauž kā vafeli – tas ir visgaršīgākais.”

Ja bērnu eksperimenta rezultāti nenobiedēja, tad - labu apetīti!