Eksāmenu laiks Kuldīgas un Skrundas novadā

Kuldīgas 2. vidusskolas direktores vietnieks izglītības jomā Igo Kūlainis pirms centralizētā eksāmena matemātikā atgādināja par nosacījumiem drošai eksāmenu norisei klātienē. Šogad šajā mācību iestādē eksāmenus vidusskolas klātienes un vakara neklātienes nodaļās kārtos 38 skolēni.

Igo Kūlainis: “Šogad, lai ievērotu visas prasības, esam spiesti eksāmenu rīkot sporta zālē. Tā ir lielāka telpa, kurā varam ievērot jebkādas distances.” Kuldīgas 2. vidusskolas skolēni izvēlējušies kārtot arī papildu izvēles eksāmenus vēsturē, fizikā un psiholoģijā.

Skolēni varētu nebūt tik gatavi, cik varētu būt, jo attālinātais process neļauj apgūt pilnvērtīgu mācību procesu, kāds būtu jāapgūst – uzsver direktores vietnieks izglītības jomā.

Ārkārtējās situācijas dēļ izmaiņas ieviestas arī kārtībā, kādā skolēni kārto valsts pārbaudījumus. Izglītības nodaļas vadītājas vietniece Lilita Mačtama saka: “Šogad, manuprāt, jauniešiem, ir nedaudz grūtāk, jo viņus māc stress ne tikai par priekšmetu, kas jākārto, bet arī gaidīšana pēc testu rezultātiem, jo būtībā tas ir noteicošais.”

Izglītojamiem, kuri nevar piedalīties eksāmenā tādēļ, ka ir Covid-19 slimnieki vai to kontaktpersonas, tiek nodrošināta iespēja kārtot eksāmenu papildtermiņā, pamatojoties uz ģimenes ārsta izsniegto izziņu. Eksāmenu norise papildtermiņā plānota no 14. jūnija līdz 4. jūlijam.

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas direktore un matemātikas skolotāja Valda Gaure atzīst, ka sagatavošanās eksāmenam bijusi grūta. Šajā izglītības iestādē centralizētajiem eksāmeniem gatavojušies 19 jaunieši.

Pēc matemātikas eksāmena vairāki Kuldīgas un Skrundas vidusskolu jaunieši dalījās sajūtās pēc pārbaudījuma. Domas viņiem esot dažādas, taču esot atvieglojuma sajūta. Ir bijis stress, jo nepārtraukti ir ziņas par to, cik, piemēram, Kuldīgā ir ar Covid-19 saslimušo. Kāds savukārt piebilst, ka eksāmens licies vienkāršs, jo esot bijuši līdzīgi uzdevumi kā pagājušajā gadā.

Kuldīgas novadā eksāmeni tika kārtoti 5 izglītības iestādēs, savukārt Skrundā – vienā. Vispārējās vidējās izglītības sertifikāti tiks izsniegti 30.jūnijā. Skolēni, kuri kārtos vispārējās vidējās izglītības centralizētos eksāmenus papildtermiņā, sertifikātus saņems 6.jūlijā.


Foto: FreePik