Elita Patmalniece meistarklasē māca skolēniem justies brīvākiem mākslā

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi šodien radošā meistarklasē iepazinās ar mākslinieci Elitu Patmalnieci un radīja paši savu mākslu. Katrs meistarklases dalībnieks izvēlējies kādu Elitas Patmalnieces iepriekš radītu darbu, kas nu jau pārtapis par apsveikuma kartīti vai lakatu. Tajos ietvertos elementus un krāsas jaunieši ataino arī savos mākslas darbos, taču radošajā procesā katram top nu jau pavisam cits, atšķirīgs zīmējums.

Māksliniece Elita Patmalniece stāsta: “Skrupulozi pieiet darbam. Es gribētu, lai viņi tādi brīvāki. Māksla ir brīva, nebaidīties un būt drosmīgiem. Bet skolā jau apgūst amatu, bet var jau redzēt, vai šitam ir iekšā, vai nav. Izjust arī darbu, lai rada ko negaidītu.”

Meistarklases dalībnieki strādāja dažādās glezniecības tehnikās. Kāds gleznoja ar akvareļa krāsām, cits ar tušu, vēl kāds ar zīmuļiem vai flomāsteriem. Jaunieši ReTV Ziņām atzina, ka viņiem šī satikšanās ir radošs piedzīvojums, jo esot interesanti uzzīmēt kaut ko citādāku.

Patriks, skolas audzēknis, vēl bilst: “Droši vien daudz ko aizgūšu no radošā procesa, no visas meistarklases. Es jau no agrīnas bērnības zinu, kas viņa ir, jo man ļoti patika viņas darbi.”

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā jūnijā plānotas vēl divas meistarklases - gleznotāja Andra Eglīša un video mākslinieces Katrīnas Neiburgas vadībā. Visus radītos mākslas darbus un skices rudenī būs iespējams aplūkot īpašā izstādē skolas telpās.