Ērgļos neapmierina ūdens kvalitāte

Ērgļu ūdensvada garums ir 5,1 km. No tiem jaunizbūvēti ir vien 30%, taču atlikusī jeb lielākā daļa ir veco atzaru cauruļu kopš padomju laikiem. Ūdens pagastam tiekot piegādāts ideālā stāvoklī, taču maģistrālē to sagaida gadu desmitiem uzkrātais dzelzs. Pērn bijuši 12, šogad jau 10 ūdensvada plīsumi. Bojājumus labojot, ūdens padeve tiek noslēgta, taču tās atjaunošanas brīdī spiediens radījis triecienu, kas rūsu sakustinājis.

„Mēs vairs nedzeram, pērkam ūdeni veikalā. Degunam arī nepatīkami, kad, piemēram, dušā ej. Vājākam degunam rauj augšā. Cilvēks jau nenomirs no tā ūdens, bet tehnika, kas mājas stāv? Es nezinu, cik mans kafijas automāts ilgi izturēs. Ir 21.gadsimts, bet mēs runājam par tīru ūdeni,” stāsta ērglēniete Laila.

„Še tev - tek dzeltens ūdens, un baltajā izlietnē paliek brūnas nogulsnes, ļoti brūnas. Nebija tas labvēlīgi arī manam siltā ūdens boilerim. Izskatās, ka būs jāved uz remontu pēc šī notikuma. Pēc tam parādījās lapiņa, ka remontēs, labos. Tad arī ūdens vēlāk palika normāls. Negaidīti tas tā. Citur, kur esmu dzīvojis, nekad nav bijušas tādas problēmas ar ūdeni,” pauž ērglēnietis Māris.

SIA „ŪDAS” valdes loceklis Juris Šaudiņš atzīst: „Šī problēma ir tur, kur šo veco cauruļu visvairāk. Ja gribam mainīt, tad tarifs jāpalielina divas reizes. Nebūs neviens, kurš tos miljons iedos un teiks – lūdzu, nauda.”

Laila saka: „Par tiem budžeta līdzekļiem, kas nezin kur tagad tiks tērēti. Piemēram, par 100 000 skolai tagad fasādi krāsosim. Tad labāk bija ūdeni sakārtot. Šaudiņš vēl pamanās uzrakstīt (vietējā laikrakstā), ka atvainojas par brīžiem sagādātajām neērtībām. Mēs visu laiku dzīvojam neērtībās!”

Veselības inspekcijas nolikums paredz ūdens analīzes veikt reizi ceturksnī, taču komunālais pašvaldības uzņēmums veicis jau četras pārbaudes, kuru rezultāti bijuši atbilstoši normām - vien nedaudz palielināts dzelzs saturs.

Kā skaidro pakalpojumu sniedzējs, situāciju labot varētu daudzdzīvokļu namu stāvvadu maiņa, mehānisko filtru uzstādīšana mājas ievadā vai dzīvokļos, taču ūdensvada tīrīšana, ja būs labvēlīgi laikapstākļi, paredzēta nākamajā nedēļā. 


Foto: unsplash.com