ES pagarina Ukrainas bēgļu aizsardzības programmu līdz 2024.gadam

Eiropas Savienība (ES) pagarina ukraiņu bēgļu aizsardzības programmu līdz 2024.gadam, pirmdien pavēstīja ES iekšlietu komisāre Ilva Johansone.

Ukraiņi ES, kas nolems atgriezties savā valstī, varēs saglabāt bēgļa statusu arī tur, ja vien viņi par pārcelšanos informēs atbilstošo ES valsti.

Par šiem soļiem izlemts vēl pirms plašās raķešu apšaudes, ko pirmdien pret Ukrainu veica Krievija.

4,2 miljoniem ukraiņu šobrīd ir pagaidu aizsardzības statuss ES programmas ietvaros, kas nodrošina viņiem tiesības dzīvot un strādāt jebkurā ES valstī, kā arī saņemt atbalstu attiecībā uz mājokļa un skolas izglītības nodrošināšanu.

Programma tika aktivizēta 4.martā, un sākotnēji bija paredzēts, ka tā ilgs gadu līdz nākamā gada 4.martam, pastāvot iespējai to atjaunot.

Tomēr Johansone tagad apliecināja, ka programma "būs spēkā vismaz līdz 2024.gada martam".

Programmas nosacījums, ka pagaidu aizsardzības statuss pārtrauc darboties, tiklīdz cilvēks, kam tas piešķirts, atgriežas savā valstī, ir mainīts.

"Mēs esam nolēmuši, ka jums nav nepieciešams atreģistrēties, kad jūs atgriežaties atpakaļ, un jūs var paturēt pagaidu aizsardzības statusu, ko esat saņēmuši dalībvalstī," sacīja komisāre.

"Vienīgais, kas jums ir jādara, ir jāinformē nacionālās vai vietējās varas iestādes jūs uzņemošajā valstī, ka jūs atgriežaties Ukrainā."


Foto: Freepik