Fotoprojekts "Uzdrošināšanās stāsts - kleita"

Tikai vienu dienu Jelgavā bija skatāma unikāla fotoizstāde ''Uzdrošināšanās stāsts - kleita''. Izstādes vienojošais un arī centrālais tēls bija īpaša kleita, ko uz fotosesijām visdažādākajās Latvijas vietās bija uzvilkušas divdesmit trīs sievietes, no kurām neviena nav profesionāla fotomodele.

Ierasts, ka kleita tiek uzskatīta par sievišķības simbolu, bet fotogrāfes Dzintras Žvagiņas īstenotajā projektā kleita kļuva par izaicinājumu un uzdrošināšanās stāstu divdesmit trīs sievietēm no visiem Latvijas reģioniem. Modeles drīkstēja izvēlēties fotosesijas vietu un aksesuārus, bet nezināja kāda būs kleita.

Rita kā fotosesijas vietu izvēlējusies jūru, bet izaicinājums bijis nevis pati fotosesija, bet gan kleita, kas Ritas garderobē bijusi tikai vienu reizi - kāzu dienā. Rita Legzdaine, projekta dalībniece: “Viss patika, es izbaudīju no sākuma līdz beigām. Bet pat šis sievišķīgais pasākums nespēja manī pamodināt kleitas nēsātāju, tāpēc šodien es joprojām esmu uzticīga biksēm.”

Projekta idejas autorei - starptautiski atzītajai fotogrāfei Dzintrai Žvagiņai svarīgi bijis ne vien likt dāmām iziet no ierastās komforta zonas, bet arī lauzt stereotipu, ka viena kleita un vairākas dāmas ir nesavienojami jēdzieni.

Idejas iedvesmota, horeogrāfe Liene Ķince īpašajai kleitai izveidojusi arī deju, un arī visas dejotājas publikas priekšā dejoja pirmoreiz.

Trīs mēnešu garā darba rezultāti bija vērojami tikai vienu dienu trīs seansos, bet iegūtās atziņas un īpašais foto dalībnieču atmiņās paliks vēl ilgi.