Futbola nozarē strādājošie: šī slepkavība nav viennozīmīgi vērtējama

Policija pagaidām sīkāk nesniedz komentārus par slepkavības iemesliem. Nogalinātais futbola aģents Romāns Bezzubovs plašai auditorijai nebija zināms, taču ReTV Ziņu aptaujātie nozares eksperti atzīst, ka šī slepkavība nav viennozīmīgi vērtējama; pateikt droši, ka tā saistīta ar viņa profesionālo darbu, nevar.

Vairāki ReTV Ziņu aptaujātie futbola cilvēki atteicās sniegt savu komentāru, norādot, ka sporta vide ir pārāk šaura. Vēl viens iespējamais iemesls nekomentēšanai - bailes. Taču, kā ReTV Ziņām atzīmēja viens no Bezzubova bērnības draugiem, tad, spēlējot bumbu mājas pagalmā, Romāns bija vistalantīgākais no puišiem. Tikmēr bijušais Latvijas izlases futbolists un šobrīd futbola kluba RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis saka - pirmā iepazīšanās ar Bezzubovu bija jaunības dienās, bet arī tagad darbā ar klubu kontakts bija jāuztur.

Māris Verpakovskis, futbola kluba Rīgas futbola skolas (RFS) ģenerāldirektors saka: “Neko sliktu par viņu nevar pateikt. Mums ar viņu ir arī viens no mūsu kluba spēlētājiem - Vitālijs Jagodinskis. Viņš pārstāvēja viņa intereses. Protams, ka bieži vedām pārrunas, bet es viņu pazīstu no tiem laikiem, kad mēs pārstāvējām jauniešu izlases.”

Arī futbola komentētājs Ilvars Koscinkēvičs atceras Bezzubovu kā labu Latvijas līmeņa spēlētāju. “Viņš bija Jūrmalas VV pussargs, labs Latvijas Virslīgas līmeņa spēlētājs, nekāds supertalants, bet Latvijas čempionātā tobrīd iederējās.”

Uz Latvijas futbola federācijas vadītāju kandidējušais, savulaik arī spēļu sarunāšanas skandālos iesaistītais Krišjānis Kļaviņš, interviju ReTV Ziņām atteica, bet sociālo mediju vietnē Twitter raksta: “Vai tiešām arī Latvijas futbolā katram aģentam ir "jumts", tāpat kā mūsu kaimiņvalstīs? Un, ja paņem spēlētāju no cita aģenta, tas otrs jumts atbrauc un nošauj?”

Verpakovskis gan nedomā, ka pasūtījuma slepkavība būtu saistīta ar aģenta darbu pašmāju futbolā.

Futbola kluba RFS ģenerāldirektors Māris Verpakovskis: “Es neticu, ka tas ir saistīts ar kaut kādu futbola aģenta darbību, jo Latvijas līmenī tas nav kā Eiropā vai pasaulē daudzu miljonu bizness, kur grozās ļoti lielas naudas, dēļ kā varētu tikt organizētas pasūtījuma slepkavības. Ļoti negribas tam ticēt.”

Komentētājs Ilvars Koscinkēvičs spekulē, ka slepkavības iemesls varētu būt saistīts ar futbola interesēm Latvijā. “Ļoti teorētiski tas varētu būt saistīts ar futbolu, kur tas skar spēlētāju pārejas, transfērus. Tur arī bieži vien ir iesaistīta ļoti liela nauda, ja kāds nebija ar kādu norēķinājies. Protams, tas var būt viens no iemesliem.”

Latvijā nav daudz oficiāli Starptautiskās Futbola federācijas licencēti spēlētāju aģenti, bet, kā norāda Koscinkēvičs, tad ir medaļas otra puse. Bijušie futbolisti, kuriem ir daudz kontakti un viņi darbojas aģenta amatā neoficiāli. Latvijas spēlētāju tirgū vērtība nekonkurē ar pasaules futbola līmeni.

Kā norāda futbola cilvēki, tad Krievijā ir bijušas šāda veida izrēķināšanās ar futbola aģentiem neesot retums. Tiesa, tur iesaistītas summas ir ar sešām nullēm; Latvijā šīs summas ir krietni mazākas. Bijušā futbola aģenta lokā ir arī vairāki bijušie pieaugušās un jauniešu izlases spēlētāji. Maijā Romānam Bezzubovam būtu apritējuši 42 gadi.


Foto: unsplash.com