Gaiziņkalnā notikušas kalnā braukšanas sacensības

Kūpoši motori, nolauztas detaļas, adrenalīns un līdzjutēju ovācijas tā aizvadīta nedēļas nogale Gaziņkalnā, kur norisinājās kalnā braukšanas sacensības “Auto trak”. Visi, kas vēlājās pārbaudīt sava spēkrata jaudu, devās uz Gaiziņkalnu un sacentās, kurš ātrāk uzbrauks “Golgātā” jeb kalna augstākajā punktā. Kā viņiem tas izdevās?

Krosa motocikli, bagiji, kvadracikli, vieglās automašīnas un džipi – ar tik dažādiem transportlīdzekļiem sacensību dalībnieki mēģināja uzbraukt Gaiziņkalnā un sacentās par ātrākā spēkrata titulu. Sacensības aizritēja deviņās klasēs no rīta līdz pat vakaram. Sacensību dalībnieks Miks stāsta, ka sajūtas ir iespaidīgas. “Brīžiem liekas, ka automašīna sadalīsies. Ātrums bija pietiekošs, lai varētu uzbraukt. Pirmais lēciens ir drausmīgs. Tā, ka automašīna uz sāna sasvērās, bet nosēdās. Tad jau tālāk aizgāja, bet sajūtas neaprakstāmas.”

Ja Miks kalnā devās ar savu vairāk nekā 20 gadus veco Audi A4 automašīnu, tad Toms kalnā mēģināja uzbraukt ar savu BMW. Tas gan neizdevās, tāpēc sacensību laikā viņa mamma nolēma noriskēt un iedeva savu šīs pašas markas auto, tikai krietni jaunāku un jaudīgāku. 

Jāpiebilst, ka katrs dalībnieks veica divus braucienus. Pie medaļām tika tie, kuri kalnu pievarēja visātrāk. Sacensību organizators Juris Stradiņš atminas, ka kādreiz šis pasākums bija kā auto šovs. Tagad tas ir pārvērties par nopietnām sacensībām. “Viņi cīnās par sekundes desmitdaļām, simtdaļām. Tās jau ir sacensības. No tā nekur nevar aiziet. Vairākās klasēs mums ir igauņi, zviedri, lietuvieši. Tas paliek jau visas Baltijas mēroga pasākums, un tie zirgi, kas ir zem motora pārsega, ir pieauguši no 300Zs līdz 720Zs.” 

Līdz ar to, ka šāda veida pasākums ir vienīgais Latvijā, arī skatītāju interese ir liela. 300 metrus garajā braucienā augšup visātrākais laiks bija nepilnās 11 sekundēs.