Gāliņciema bibliotēkā kamolu laiks

Augustā apritēs gads, kopš Ventspilī atklāta jaunuzbūvētā Gāliņciema bibliotēka. Tā ir viena no četrām pilsētas bibliotēkām, kas atrodas senā pilsētas apbūves daļā – Gāliņciemā. 

Lai atzīmētu pirmo jubilejas gadu, ikviens Latvijā un pat ārzemēs aicināts iesaistīties un uztamborēt vai uzadīt kvadrātiņu mētelīšiem, ar ko svētkos apsegs Gāliņciema bibliotēkas tuvumā augošos dižkokus. Kvadrātiņu var atsūtīt arī pa pastu vai ar pakomāta palīdzību. 

4. augustā apritēs gads, kopš atklāta moderna, stiklota, multifunkcionāla ēka vienā no Ventspils vecākajiem apbūves rajoniem – Gāliņciemā. Bibliotēkas tradīcijas šīs puses iedzīvotājiem gan ir daudz senākas. Pirmā bibliotēka esot vismaz 70 gadu sena, tomēr līdz šim bijusi izvietota nepiemērotās vai pagaidu ēkās.

Lai nosvinētu pirmo dzimšanas dienu jaunajai bibliotēkai un piesaistītu uzmanību tuvumā augošajiem kokiem, nolemts jau dižkoka izmērus sasniegušos ošus un kastaņas svētkos izrotāt ar košiem mētelīšiem.

Kopējā darbā aicināti iesaistīties Ventspils novada rokdarbnieki un cilvēki no visas Latvijas vai arī no ārzemēm. Gatavos 20x20 cm lielos kvadrātiņus var atnest uz bibliotēku vai atsūtīt ar pakomātu līdz 15. jūlijam, pievienojot savu vārdu un vēlējumu bibliotēkai.

Akcijas noslēgumā visus kvadrātiņus savienos, izveidojot košus tērpus kokiem. Atkarībā no tā, cik liela būs atsaucība, taps mētelīši vienam vai vairākiem kokiem. Jau šobrīd kvadrātiņikrājas kaudzēs Gāliņciema bibliotēkas rīkotajās nodarbībās ar nosaukumu “Kamol-laiks’’. “Par šo projektu es uzzināju nesen. “Kamol-laika’’ laikā man taps jau pirmais kvadrātiņš. Un tā kā termiņš ir līdz pat jūlijam, droši vien, ka taps vēl,” stāsta Gāliņciema bibliotēkas “Kamol-laika’’rokdarbniece Madara Spīla-Pajate.

 Aicinot iesaistīties akcijā, ventspilnieces skaidro, ka nav nozīmes ne dzijas biezumam, ne tehnikai, ne krāsām. Galvenais, lai, dzijai nostiepjoties, tiktu ievērots 20 centimetru formāts. 

Rokdarbnieču projektam dots nosaukums “Es mācos pasauli lasīt’’.