Garkalnē deg mežs; netālu atrodas dzīvojamās mājas

Šo pēcpusdien Garkalnē aizdedzies mežs vismaz desmit hektāru platībā. Tas ir paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, jo uguns izplatās strauji, netālu ir mājas.

Dienas vidū Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Garkalni. Deg mežs. Notikuma vietā joprojām strādā vairāk nekā 38 ugunsdzēsēji, kā arī meža dienesta četras lielās specializētās cisternas, kas pielāgotas tieši mežu ugunsgrēkiem, kā arī vēl četras vieglās kravas auto ar ūdens tvertnēm un sūkņiem. “Situācija ir sarežģīta, jo šajā vietā nav īsti, kur ņemt ūdeni. Protams, mežs ir izkaltis un galīgi sauss, pēcpusdienā ir spēcīgs vējš, kas veicina uguns izplatību,” saka Ieva Bērziņa, SIA “Rīgas meži” pārstāve. “Pēc pāris stundām dzēšanas darbos iesaistījās arī Nacionālo bruņoto spēku helikopteris, kas vienā uzlidojumā var nomest līdz 2,5 tonnām ūdens,” skaidro Selva Šulce, Valsts meža dienesta pārstāve.

Ugunsgrēka vietai tuvu atrodas dzīvojamās mājas, kas arī sarežģī dzēšanas darbus. Pirmais darbs ir ierobežot degšanas teritoriju, lai liesmas neizplatās tālāk. Lielā apdūmojuma rezultātā iedzīvotāj ir aicināti aizvērt māju logus. Turklāt - dūmi no meža ugunsgrēka vietām apgrūtina redzamību uz Vidzemes šosejas. “Nezināsim komentēt par ugunsgrēku iemesliem, bet, kā saka speciālisti, tad mežs ir tik sauss, ka uguns var izcelties no mazākās lietas. Iespējams, ka arī divi stikli var izraisīt ugunsgrēku mežos,” stāsta Ieva Bērziņa un turpina, “šobrīd šajā vietā meklējam ūdeni, tādi risinājumi šobrīd nav, par to neesam domājuši.”

Pirms nedēļas ReTV Ziņās stāstījām, ka, paliekot karstākam laikam, palielinās arī ugunsbīstamība mežos. Šobrīd Kurzemes daļa atzīta par Ziemeļeiropā vienu no ugunsbīstamākajām vietām. Sinoptiķi prognozē, ka siltais laiks saglabāsies arī nākamās divas nedēļās. 


Foto: Freepik