Gatavo dāvanas bezpajumtniekiem

Par Ziemassvētku gaidīšanu visai bieži dzirdam sakām, ka tas ir labdarības laiks. Vairākas organizācijas, kas palīdz grūtībās nonākušiem cilvēkiem, neslēpj – darba apjoms decembrī pieaug. Šoreiz stāstīsim par aktuālo organizācijā “Palīdzēsim viens otram”, kur papildus ikdienišķajiem darbiem saiņo arī dāvanas bezpajumtniekiem. 

Brīdī, kad viesojamies “Palīdzēsim viens otram” galvenajā noliktavā Rīgā un satiekam organizācijas dibinātāju Ediju Piparu, nav ne mazāko šaubu – šis laiks ir darbīgs. Viņš stāsta: “Lūgumi pēc palīdzības tiešām ir vairāk. Un tie būs vairāk. Mums šeit ir jau nakstmaiņas, kad esam pieejami līdz pat diviem naktī. Esam atvērti reizi nedēļā, lai varētu operatīvi sniegt palīdzību.”

Šeit un arī pie koordinatoriem reģionos pēc palīdzības vēršas bezpajumtnieki, pensionāri, mātes ar bērniem, bēgļi no Ukrainas, kā arī citi, kuri nonākuši grūtībās. Vajadzības ir dažādas – visbiežāk cilvēki lūdz pārtiku, higiēnas preces un ziemas apģērbu. “Šis periods vienmēr ir bijis aktīvs. Cilvēki lūdz palīdzību, jo, pirmkārt, Latvijā ir augsts sadārdzinājums, kā arī citas lietas, apstākļi, kāpēc cilvēki vēršas pie mums pēc palīdzības.”

Tā kā ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, līdztekus ikdienas rosībai noliktavā top arī simts dāvanas bezpajumtniekiem. Tās saiņot ieradušās “Palīdzēsim viens otram” koordinatores no Tukuma. “Liekam roltonu, jo to ir ātri pagatavot. Tā ir viena silta maltīte. Ir cepumi, ir konfektes, ir arī kāda higiēnas lieta. Viss, kas ir uzreiz, tūliņ arī izmantojams. Tēja, kafija,” saka “Palīdzēsim viens otram” koordinatore Tukumā Zane Grošteine-Balode.

“Palīdzēsim viens otram” koordinatore Tukumā Nelda Purkalne Otto uzsver: “viņi ir bezpajumtnieki. Ja mēs kaut ko dāvinām, vajag visu vienādu, pieņemsim, mums ir skaits simts, tad arī visu līdzīgi dalām.”

Līdzīgas paciņas organizācijas pārstāves drīz gatavos arī vientuļajiem pensionāriem un bērniem. Nelda Purkalne Otto: “Mums mēdz būt grūti, smagi brīži, kuros paši piecreiz padomājam, bet pēc tam to visu līdzsvaro cilvēku smaids. Tā ir kā uzvara. Tie ir ziedotāji, kuri mums saka lielu paldies par to, ko darām. Tā ir tā mūsu lielā alga, tas mūsu prieks, ko saņemam no tā visa.”   

Tagad arī šīs noliktavā Rīgā iesaiņotās paciņas, sadarbojoties ar kristīgo starptautisko draudzi “Pestīšanas armija Latvijā”, šodien saviesīgā pasākumā uzdāvinātas grūtībās nonākušajiem cilvēkiem.